המחשבים הניידים החדשים של לנובו הם הראשונים אי פעם עם מעבד Xeon

17 תגובות

מותג המעבדים הארגוניים של מתרחב על העולם הנייד, ונוחת במחשבי ה- החדשים אשר מבטיחים להיות סוסי העבודה הנישאים המתקדמים ביותר שנוצרו

ספק גדול אם מישהו שיער שמעבדי דור ה-Skylake הניידים הראשונים יהיו למעשה ממותג ה-Xeon, שמגיע לראשונה בהיסטוריה למערכות נישאות באופן רשמי – אבל זה בדיוק מה שקרה, והראשונה לנצל את המאורע המפתיע היא , וקו מכשירי ה- הנודע שלה.


ניידי ה-ThinkPad P50 וה-ThinkPad P70, שמוגדרים כתחנות עבודה ניידות (Mobile Workstation), הם כנראה מהמתקדמים ביותר שתוכלו למצוא בשוק נכון לעכשיו – תמצאו כאן את מעבד ה-Xeon E3 1500M v5 שלא כל הפרטים שלו ידועים, אך יכיל ארבע ליבות עיבוד מדור ה-Skylake במעטפת תרמית של 47 וואט ועם תמיכה ביישומי מכלול ה-vPro של בתוספת תמיכה בזכרונות עם קוד תיקון שגיאות (ECC), מסך בגודל 15.6 אינץ' עבור ה-P50 ומסך 17.3 אינץ' עבור ה-P70 אשר יבוססו על פאנלים מסוג IPS ברזולוציית 1,080×1,920 פיקסלים או ברזולוציית על של 2,160×3,840 פיקסלים, כולל אפשרות לממשק מגע וגם כיול צבע מהקופסא עבור כל מכשיר ומכשיר.

thpp2thpp1

ה- P50

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


המפרט המתקדם לא מסתיים כאן. בשני דגמי הניידים תוכלו לקבל עד 64GB (!) של זכרון DDR4 במהירות 2,133MHz ועם ECC (תודה, Skylake), כונן SSD מבוסס ממשק M.2/PCI-Express בנפח של עד טרה-בייט ולצידו כונן קשיח מכאני בנפח של עד 2 טרה-בייט, ארבעה חיבורי USB 3.0, כניסת ExpressCard, חיבור Thunderbolt 3 מתקדם בהתבסס על ממשק USB Type C, קישוריות רשת אלחוטית בהתבסס על שבב ה-8260 העדכני של , אופציה למודם דור רביעי מובנה, של ארבע, שש או שמונה תאים ועוד.

thpp4thpp3

ה- P70


לקינוח, ה-ThinkPad P50 וה-ThinkPad P70 יכילו גם כרטיס גראפי מקו ה-Quadro המתקדם של – ומדגם חדש שזהותו טרם נחשפה באופן רשמי, אך לפי חצאי דיווחים ברשת יהיה ה-Quadro M5000M, מקביל נייד ל-Quadro M5000 שנחשף בסמוך לניידים עצמם. אם להאמין לדיווחים אותו Quadro M5000M יהיה מבוסס על ליבת GM204 מלאה מדור ה- 2.0, ועל כן יציע גראפיים שעדיפים על אלו של ה- GTX 980M העוצמתי בזכות עצמו, בתוספת ליכולות עיבוד ה-GPGPU הכללי שמבדילות בין קווי ה- לקווי ה-.

המפרט הטכני ל-P70 (מימין) ול-P50
המפרט הטכני ל-P70 (מימין) ול-P50

למרות כל המפרטים האימתניים, ניידי ה-P50 וה-P70 מצליחים לשמור על מימדים שדומים למחשבים ניידים אחרים בגודל מקביל – כשה-P50 הקטן יותר יתבסס על משקל (התחלתי) של 2.5 קילוגרם בלבד ועובי של כ-25 מילימטרים, וה-P70 הגדול יציע משקל התחלתי של 3.4 קילוגרם ועובי של כ-31 מילימטרים. אלו הם בטח לא אולטרבוקים – אך עם מפרטים שכאלו היינו מצפים למימדים אימתניים אפילו יותר, כך שאפשר לומר שהופתענו לטובה.

thpp7thpp6

לא קלים ובטח לא דקיקים – אבל איכשהו עדיין פחות מפלצתיים ממה שהיינו מצפים
מקור: notebookcheck.com

מחיריהם של ה-P50 וה-P70 יחלו ב-1,600 דולר וב-2,000 דולר בהתאמה, אם כי סביר להניח שעל מנת לקבל את מלוא היכולות שמצויינות בפיסקאות הקודמות תזדקקו להיפרד מסכום שכפול (או אולי גם יותר מכך) מתגי המחיר הבסיסיים האלו – מה שאולי יבריח את מרבית המשתמשים הביתיים שהיו עשויים להתעניין במפלצת כזו, אך ככל הנראה לא יעשה יותר מדי רושם על עסקים וארגונים שרגילים למחירים כאלו ומקבלים תמורתם הפעם, לכאורה, מוצר קומפקטי ומתקדם הרבה יותר מבעבר.

הצצה אל מערך הקירור שאמור להתמודד עם כל הטכנולוגיה החדישה הזו מקור: notebookcheck.com
הצצה אל מערך הקירור שאמור להתמודד עם כל הטכנולוגיה החדישה הזו
מקור: notebookcheck.com

יהיה מעניין לראות כיצד מעבדי ה-Xeon הניידים יחיו לצד מעבדי ה- המתקדמים, והאם תהיה כאן בשורה פוטנציאלית גם למשתמשים הביתיים המתקדמים – במידה ושבבי ה-Xeon לא יכללו גראפית מובנית שמבזבזת אנרגיה מיותרת, לדוגמה. נעדכן אתכם ברגע שנגלה עוד פרטים על היוזמה המעניינת הזאת של ענקית השבבים.

קישורים נוספים