המארז המשוגע ביותר של Antec מגיע אל החנויות

דגם ה-Torque המדליק הוא מה שנוצר כאשר חברה שמאופיינת לרוב במוצרים מאופקים ומחושבים מחליטה להסיר את כל המחסומים

חברת Antec אולי מוכרת בעיקר תודות למארזים הסולידיים, השקטים והמשתלמים שלה אשר משתייכים אל סדרת ה-P המגוונת, אך זה לא אומר כי אין לה פוטנציאל להפתיע, להתפרע ולחדש – ולשם כך בדיוק נוצר מארז ה-Torque הפתוח למחצה, אשר דומה יותר למעין אופנוע עתידני מאשר למוצרים אחרים בארסנל החברה.

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


ה-Torque נחשף לראשונה בתור אב-טיפוס לפני כמה חודשים, אך כעת הוא מוכן בגרסתו הסופית ואף מגיע אל החנויות – אם כי תג המחיר הוא כזה שמזכיר במהירות כי מדובר למוצר עבור חובבי ועיצוב קיצוניים במיוחד.

ה-Torque נוצר בכדי לציין את יום הולדתו העשירי של מארז ה-Skeleton המפורסם, אשר היה אחד מהמארזים הפתוחים (Open Air) הראשונים בעולם כולו ואחד מאלה שגרמו לקטגוריה זו לצבור תאוצה בקרב חובבי החומרה, תודות לשילוב בין מראה בלתי רגיל לביצועי ראויים.

עבר כבר עשור מאז פגשנו את ה-Skeleton בפעם הראשונה – וזה אומר שהגיע הזמן להשתדרג

היצירה החדשה מיועדת לעשות את אותו הדבר, עם דגש קיצוני על אספקט העיצוב החזותי. החלק הקדמי עשוי אלומיניום ונראה כמעט כמו מארז סטנדרטי, אך בחלק האחורי שתי פלטות זכוכית מחוסמת בעובי 4 מילימטרים חושפות את הרכיבים אל אוויר העולם (או החדר), ואילו מיקום ספק הכח בחלק התחתון מספק הטייה קדימה של המבנה כולו, כאילו המארז כולו עשוי ליפול ולהתגלגל קדימה בכל רגע.

המראה מאיים, אך ההרכבה והגישה לרכיבים דווקא נוחה באופן יחסי – אולי אפילו יותר מבמארזים סגורים מסורתיים

המראה לא אמור לפגום בביצועים ובגמישות השימוש, כך נראה, משום שב-Torque תמצאו מקום לעד שלושה מאווררי 120 מילימטרים או לחילופין לרדיאטור של עד 360 מילימטרים בחלק העליון ומקום למערך מאסיבי זהה גם בחלק הקדמי – זאת בתוספת לתמיכה בלוחו Mini-ITX, ATX וחלק מלוחות ה-E-ATX, תמיכה בכרטיסי מסך באורך של עד 450 מילימטרים, תמיכה בקירורי גדולים במיוחד בגובה של עד 215 מילימטרים ותמיכה בכל ספקי הכוח בתצורת ה-ATX, עם גובה 86 מילימטרים ורוחב 150 מילימטרים כמוגדר בתקן.

אם יש מוצר אשר מצליח להצדיק שימוש מאסיבי ברכיבים עם הארות מובנות בהם – זה ה-Torque

ה-Torque הוא ללא ספק אחד המארזים הכי מרשימים ומיוחדים בהם נתקלנו השנה, אך לצערנו זה מתבטא גם במחירו – שעומד באופן רשמי על 350 דולר, מה שעשוי להסביר מדוע נכון לעכשיו גם לא ניתן להשיגו בחנויות המקומיות, אלא רק באמצעות ייבוא אישי מקוון שכמובן גם יהפוך את המחיר הסופי לגבוה יותר. נסתפק בחלומות בשלב זה – ונקווה כי ב- ימצאו שיטה ודרך להציע סטייל דומה להמונים בעתיד, במחיר שפוי מעט יותר.

המחיר בשמיים והזמינות נמוכה – אבל אנחנו נשתדל לא לאבד תקווה