המארז החדש של Gigabyte משלב בין אלומיניום וזכוכית בצורה מעניינת • HWzone
מחשביםמארזים וספקי כוח

המארז החדש של Gigabyte משלב בין אלומיניום וזכוכית בצורה מעניינת

המוצר החדש של היצרנית הטאיוואנית תחת מותג ה-Xtreme מצליח לעשות רושם חיובי בשוק עמוס

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


שילוב זכוכית במארזי מחשבים הופך לפופולרי מאוד בשנה האחרונה, אחרי שנים בהם המתכות שלטו ביד רמה ודחקו חומרים אחרים לנישות 'יוקרתיות' שוליות – והתוצאות הן מוצרים מעניינים ומקוריים יותר, כך נראה, בשוק אשר ללא ספק צמא לחידושים.

הדגמה לטענה זו אנחנו מקבלים מחברת Gigabyte, שעד היום לא היוותה גורם משמעותי במיוחד בתחום, אך מנסה לשנות את זה עתה בצורה הדרגתית עם מותג ה-Xtreme שלה – שמקבל כעת מארז שני ומתקדם תחתיו, עם השם XC700W.

מארז אקסטרימי לגיימר האקסטרימי
מארז אקסטרימי לגיימר האקסטרימי

ה-XC700W הצליח למשוך את תשומת הלב שלנו תודות למראה חיצוני ייחודי יחסית – עם פלטת אלומיניום כסופה שנמשכת מצידו הימני אל חזיתו, ופלטת זכוכית מלאה מואפלת חלקית מצד שמאל, בשילוב עם מספר אלמנטים מיתוגיים שנהנים מהארת לד ב-16.8 מיליון צבעים, ממש כמו במקלדות ועכברי הגיימינג המודרניים.

מרכז גוף המארז עשוי פלדה שחורה, כמקובל, ומשלב רגליות הגבהה שאמורות להבטיח איוורור ראוי מצידו התחתון לטובת ספק הכח שישולב בפנים וגם עבור שאר רכיבי המערכת. ה-XC700W מיועד ללוחות ATX סטנדרטיים (וגם ללוחות mini-ITX קטנים יותר כמובן), כולל שבעה מעברים בפלטה הפנימית שבו לסידור כבלים נוח, כלוב עבור שלושה כונני 3.5 אינץ' שניתן להסיר במידת הצורך, מערך חיבורים קדמי עם כניסות 3.5 מילימטר עבור אוזניות ומיקרופון, צמד חיבורי 2.0 בגודל מלא, צמד חיבורי 3.0 בגודל מלא וכפתור הדלקה.

המראה הזה כנראה לא יתאים לכל אחד, אבל הוא בהחלט מושקע
המראה הזה כנראה לא יתאים לכל אחד, אבל הוא בהחלט מושקע

מערך הקירור של ה-XC700W עשוי להיות אחד מהחסרונות המרכזיים שבו, עם מאוור 14 סנטימטרים אחד אחורי ומקום לעד שלושה מאווררי 12 סנטימטרים בחלק העליון – ללא אפשרות להוסיף מאוררים בחלק הקדמי של המארז, מה שלכאורה לא יביא לזרימת אוויר אופטימלית ביחידה. עם זאת, כדאי לציין שב-Gigabyte מצהירים שבמארז יש הרבה מקום פנוי שמיועד באופן ספציפי למשאבה ולמאגר הנוזל של מערכות מים אחודות, כך שראה כי אוויר סטנדרטי לא היה הרעיון המרכזי בעת עיצוב המוצר.

לא המוצר האופטימלי ליצירת מערך קירור אוויר מתקדם ויעיל?
לא המוצר האופטימלי ליצירת מערך אוויר מתקדם ויעיל?

המארז של Gigabyte מסוגל לאכלס ספק כח באורך של עד 22 סנטימטרים, כרטיסי מסך באורך של עד 43 סנטימטרים וגופי בגובה של עד 17 סנטימטרים עבור המעבד – כך שלרוכשים לא אמורות להיות יותר מדי בעיות בהרכבת מערכת החלומות המתקדמת שלהם בתוכו.

מה יהיה תג המחיר? אתם מוזמנים לנסות ולנחש יחד איתנו
מה יהיה תג המחיר? אתם מוזמנים לנסות ולנחש יחד איתנו

ה-XC700W אמור להגיע אל החנויות במהלך החודשים הקרובים, בתג מחיר שטרם נחשף – אך כנראה לא יהיה עממי במיוחד, אלא יהיה שמור אך ורק לאלה שהתלהבו והתאהבו באמת בעיצוב הבוהק שלו. מה דעתכם? ספרו לנו בתגובות.


תגיות

5 תגובות

  1. הכניסות USB מדובר רק על החלק הקידמי אני מניח? מניח שמאחור יש עוד כניסות USB?

  2. החיבורים מאחורה ישירות מהלוח אם, ניצול מלא של אלה מקדימה תלוי בלוח אם.

  3. ממש מכוער
    in win תמיד הייתה ותמיד תהיה המובילה בעיצוב , ובמחירים =)

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close