הלחץ של Ryzen עובד? מחיר המעבדים של אינטל בדרך למטה • HWzone
מחשביםמעבדיםכתבות נבחרותצרכנות

הלחץ של Ryzen עובד? מחיר המעבדים של אינטל בדרך למטה

מחירי הדגמים הביתיים של המחנה הכחול עשויים לרדת תודות לאיומים החדשים של המתחרה האדומה – ואת הרמזים הראשוניים לכך ניתן לראות בשטח כבר היום

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


המלחמה בין אינטל ל- בשוק השולחני עומדת להפוך ללוהטת בשבועות הקרובים עם השקת מעבדי ה-Ryzen מהדור השלישי, שמתיימרים לא רק לסגור את פער ה-IPC היחסי ממשפחת ה-Coffee Lake בכל הנוגע לביצועי בודדת – אלא גם להציע לצרכנים הרבה יותר ליבות באותה רמת מחיר, כל זאת כאשר לאינטל עצמה לא צפויה להיות תשובה טכנולוגית ממשית בעולם הנייח לפחות עד אמצע השנה הבאה. אז מה עושים במצב כזה? יתכן כי לענקית השבבים לא נותרו יותר מדי ברירות והיא עומדת לחתוך את רמות המחיר שלה במטרה לשמור על היקפי ההכנסות הנדרשים.

האתר הטאיוואני הנודע Digitimes מצהיר כי מתכננת להפחית בין 10 אחוזים ל-15 אחוזים במחיר מעבדיה השולחניים בזמן הקרוב ואף עדכנה על כך את שותפותיה בתחומי לוחות האם והמחשבים המורכבים, זאת במטרה להילחם בדור החדש של היריבה מבלי להשיק מוצרים חדשים (שכן צפויים להגיע לקראת סוף השנה תחת שם הקוד , אם כי עדיין בהתבסס על אותה הארכיטקטורה ואותו תהליך ייצור ב-14 ננומטר).

מעבד מתומן של בפחות מ-1,500 שקלים? זה בהחלט משהו שלא פוגשים בכל יום

לא לגמרי ברור האם יהיה מדובר כאן בהוזלה רשמית מרמות המחיר המומלצות של המעבדים השונים, או שמא מדובר בהוזלה ביחס למחירי השוק של הדגמים שברוב המקרים גבוהים יותר מהרף המוצהר בשל זמינות מצומצמת – אך בכל מקרה יהיה מדובר כאן בהתפתחות בלתי רגילה ובברכה לכל אלו שעדיין מעדיפים את מוצרי המחנה הכחול, בין אם בשל שיקולי תאימות לחומרה, שיקולי ביישומים ספציפיים כאלו ואחרים או פשוט בשל העדפה סובייקטיבית.

דגם ה- i9-9900K טרם זכה לקיצוץ מורגש כלשהו במחירו, לצערנו

אנחנו לא יודעים להעריך עד כמה נמוך יוכלו לרדת המחירים של , וכנראה שנגלה זאת רק אחרי שמעבדי ה-Ryzen 3000 יהיו ניתנים לרכישה בהמוניהם בחנויות – אך נראה כי כבר עכשיו יש שינוי קל לטובה בגזרה, כאשר רוב דגמי המיינסטרים המובילים של זמינים במחיר מקוצץ ביחס לעבר.

המאבק מול אמור להיות עסיסי ומאתגר במיוחד, ונראה שגם באינטל עצמה לא מסוגלים להתעלם מהעובדה הזו

דגם ה-Core i9-9900 המתומן (עם תמיכה בטכנולוגיית ה-HyperThreading) מוצע במחיר בסיס של 400 דולר (497.25 דולר בתוספת מע"מ ומשלוח, שהם 1,780 שקלים) דגם ה-Core i7-9700K המתומן ניתן לרכישה בעלות בסיס של 365 דולר (או 453.5 דולר הכל-כולל-הכל, שהם 1,620 שקלים), דגם ה-Core i7-9700 המתומן ירד למחיר של 330 דולר (או 413.68 דולר כולל מע"מ ומשלוח, 1,480 שקלים), דגם Core i5-9600K המשושה הפופולרי נמכר בעבור 220 דולר (או 267.45 דולר כולל הכל, 960 שקלים) ואילו ה-Core i3-9100F המרובע נטול הליבה הגראפית זמין ב-90 דולר בלבד, או 117.32 דולר כולל מע"מ ושילוח לארץ, 420 שקלים). זה סיפתח טוב, ואנחנו ללא ספק נחזיק אצבעות לכך שהעלויות האלו ימשיכו במגמה כלפי מטה, ויהפכו את מלאכת הבחירה של המשתמשים למאתגרת ומעניינת יותר.


תגיות
Back to top button
Close
Close