הלהיט הבא? מיקרון מכינה את כונני ה-Crucial BX300 • HWzone
מחשביםאחסוןכתבות נבחרות

הלהיט הבא? מיקרון מכינה את כונני ה-Crucial BX300

האם חסרונות העבר יתוקנו בהצלחה ונקבל כאן את אחד מכונני ה- המשתלמים ביותר מאז ומעולם?

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


שוק כונני ה-SSD המבוססים על ממשק ה-SATA הוותיק נכנס למעין תרדמת בחודשים האחרונים, כשמגמת קיצוץ המכירים התמתנה מאוד ואף התהפכה כלפי מעלה בחלק מן המקרים, והדגש המרכזי עבור אל כוננים בממשק ה-M.2 החדש אשר מספק לא רק פוטנציאל ביצועים גדול משמעותית אלא גם פוטנציאל מוגדל לרווחים אצל השחקניות השונות בתחום. עם זאת, יתכן מאוד שאנחנו בדרך לקאמבק גם בשוק ה-2.5 אינץ' המסורתי יותר, עם שבבי אחסון תלת מימדיים חדשים ויעילים יותר מאי פעם בעבר – ומי שעשוי להוות את אחד מניצני החזרה הזו הוא המותג של מיקרון, ומשפחת ה-BX300 החדש לשוק הבסיסי והעממי.

למי שלא ידע או הספיק לשכוח, כונני ה-BX100 של נחשבו, ועדיין נחשבים, למשתלמים ואיכותיים ביותר – זאת בניגוד יחסי לדגמי ה-BX200 שהצליחו לאכזב רבים מהצרכנים עם שבחלק לא קטן מהמקרים הוכחו כטובים פחות מאלו של הדור אותו הם היו מיועדים להחליף, כשרמת המחירים עצמה זכתה לשינויים מינימליים בין הסדרות. כעת נראה כי סדרת BX חדשה מתקרבת, ואנחנו שוב מתחילים להתמלא תקוות לכך שנקבל מוצר שישלב בהצלחה בין מאוזנים למחירים קורצים.

כונן טרי עם כמות מינימלית של פרטים טכניים – וזה עדיין לא מונע ממנו להיות מעניין מאוד

מעטפת הכונן החדש הוצגה לראווה במסגרת תערוכת Computex 2017 – אם כי ללא פירוט טכני מלא, לצערנו. כל מה שאנחנו יודעים להגיע נכון לעכשיו הוא שה-BX300 מיועדים להגיע אל החנויות במהלך חודש יולי הקרוב, עם נפחים נמוכים בלבד של בין 120 ג'יגה-בייט ל-480 ג'יגה-בייט, ועם שבבי ה-3D מהדור החדש של המיזם המשותף בין מיקרון לאינטל, IMFT.

כונן שמיועד לשכנע כמה שיותר אנשים לשדרג ל-, מתוך כל אלו שממשיכים להשתמש בכוננים מכאניים בכל המערכות שלהם

הכוננים החדשים עשויים להגיע בתצורה נטולת מטמון דינאמי, לחסכון כספי מירבי, ועם בקר עדכני מבית חברת אשר הופכת במהירות לשם החזק ביותר בתחום המוזל, אך גולת הכותרת כאן היא ללא ספק השימוש בשבבי ה-TLC החדשניים שהזכרנו בפסקה הקודמת – עם מבנה בן 64 שכבות (או "קומות", אם תרצו) בארכיטקטורת CMOS under Array ייחודית שבה חלק גדול מהלוגיקה הנלווית לתאי האחסון עצמם נמצאת מתחתיהם ולא לצידם, היצרנית הצליחה להשיג נפח של 256 ג'יגה-ביט לכל שכבה בשטח פנים אשר קטן כמעט בחצי מזה שבשבבים העדכניים של המתחרות המרכזיות.

התצוגה של חברת IMFT שמבהירה את הפוטנציאל העצום שבעידן החדש, אשר מוצג לראווה בשורה התחתונה – אנחנו מקווים שהוא אכן יהיה זה שירכיב את דגמי ה-BX300

המשמעות היא של-IMFT, ובמקרה הזה לחברת מיקרון אשר מהווה לקוחה שלה, יש פוטנציאל להשיג נפח אפקטיבי כפול כמעט מאותה כמות של שבבים (שהם למעשה הרכיב המרכזי והיקר ביותר בעלותו של כונן ה-SSD), ברגע שתהליך הייצור ותפוקתו יבשילו לרמה מתאימה – וליצור כוננים שיהיו לא רק חסכוניים יותר אלא גם זולים יותר בצורה בלתי מבוטלת. אז אחרי שלוקחים את הנתונים הללו בחשבון, נראה כי יש סיבה טובה מאוד להמתין במהלך החודש הקרוב לבואו של הדגם העממי המרכזי הבא במותג – ולקוות מאוד שלא יפשל ויתבלבל בדרכו אלינו.


תגיות

15 תגובות

      1. אין הבדל ויש לי תאיבו כך שאני יודע… טוב יש הבדל מחיר?

      1. אם יש הבדל אז בקושי שניה שוב מדבר על הmx300 ויש לו מחירים לפעמים באמזון שהייתי מוותר על אותה שניה ואפילו שניים… קיצר הבדלים לא משמעותיים

    1. הם ממש לא חרא תלוי איזה דגמים ובכל מקרה הם ממוצע פלוס במיוחד ל300mx

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close