הכרזה עם מינימום מידע: הכירו את כרטיסי המסך הניידים החדשים של NVIDIA

דגם ה-GeForce MX550 הופך לרשמי – ומביא איתו את ה-GeForce MX570 וה-GeForce RTX 2050 בתור גיבוי לשוק ניידי הביניים

ימים ספורים אחרי שנפוצו ברשת דיבורים אודות המחליף האפשרי של ה-GeForce MX450, עם ארכיטקטורת Ampere מודרנית ותהליך ייצור מתקדם יותר, ב-NVIDIA מחליטים לעשות סדר ומציגים רשמית את הדגם הזה בשמו, יחד עם עוד שני דגמים שמהווים מעין שילוב בין הישן לחדש – אך הצרה היא שההכרזה הזו מספקת כמות מזערית של פרטים טכניים שעוזרים לנסות ולהעריך את הביצועים והמאפיינים שילוו את המחשבים הניידים התקציביים בשנה החדשה.

ה-GeForce MX550 וה-GeForce MX570 הם צמד הדגמים בדור החדש של המשפחה התקציבית הבלעדית לעולם הנייד, עם זכרונות GDDR6, תמיכה ב-PCI-Express 4.0, תמיכה ב-DirectX 12, תמיכה ב-Vulkan API בגרסה 1.2 וב-OpenGL בגרסה 4.6 – וזהו. אלו כל הפרטים הטכניים שניתן למצוא בשלב זה עבור הדגמים באתר הרשמי של NVIDIA, לצד משפטי תיאור כלליים מהם ניתן לנסות ולנחש כי ה-MX550 ימשיך להיות מבוסס על ליבה מדור ה-Turing עם יותר יחידות CUDA פעילות וזכרון גראפי מהיר יותר בהשוואה ל-MX450, בעוד שה-MX570 יבוסס על ליבה מדור ה-Ampere עם ליבות מתקדמות ויעילות יותר, לצד שיפור בזכרון הגראפי בהשוואה ל-MX450.

האם ה-MX570 הוא דגם ה-Ampere הבסיסי החדש? בינתיים NVIDIA לא ממהרת לספק את התשובות הרשמיות

על פי המידע המועט הזה, נראה כי אותו דגם נטול שם מבוסס ליבת GA107 שנצפה במבחן ה-Geekbench ויוחס ל-GeForce MX550 על פי המדליפים – יהיה למעשה ה-GeForce MX570, כאשר נכון לעכשיו אין לנו אינדיקציה לתמיכה שלו בטכנולוגיות הייחודיות שמהוות מכפיל כח בדורות החדשים של NVIDIA, כדוגמת DLSS או האצת עקיבת קרניים חומרתית.

את כל הנתונים האלו ראוי לקבל עם ספקנות בריאה, כאמור – כאשר התקווה שלנו היא שמפתחת השבבים הירוקה תספק לנו קצת יותר מידע מעשי במסגרת תערוכת CES 2022 בתחילת ינואר.

סדרת ה-RTX 2000 עושה קאמבק קל, גם בנייחים וגם בניידים – והדוגמה הנוכחית נראית כמו שילוב תמוהה במיוחד בין הישן לחדש

ה-GeForce RTX 2050 זוכה להרבה יותר פרטים טכניים לעומת אחיו, אם כי עדיין מהווה עוף מוזר, כאשר על פי ההערכות הוא מבוסס למעשה על ליבת GA107 מדור ה-Ampere – בעוד ששמו אמור להעיד על השתייכות אל עידן ה-Turing.

הכרטיס הזה נהנה מ-2,048 יחידות CUDA פעילות (האתר הרשמי של NVIDIA לא טורח להבהיר האם מדובר בליבות Turing או בליבות Ampere, לפחות בשלב הזה), תדרי פעולה מירביים של בין 1,155MHz ל-1,477MHz בתלות במעטפת ההספק אשר תנוע בין 30 וואט ל-45 וואט באופן רשמי, ו-4GB של זכרון GDDR6 במהירות 14,000MT/s, עם ממשק 64 ביט בלבד שמתורגם לרוחב פס אפקטיבי צנוע מאוד של 112 ג'יגה-בייט בשנייה בלבד.

אם ההערכות על שימוש בארכיטקטורת Ampere נכונות, ה-RTX 2050 יהווה אלטרנטיבה בסיסית עוד יותר עבור ה-RTX 3050 (שכבר זכה לכמות בלתי מבוטלת של ביקורת ברשת על ביצועים מאכזבים מאוד בחלק מדגמי הניידים שאימצו אותו), עם התמיכה המתבקשת בטכנולוגיות הייחודיות עבור ליבות הטנזור וליבות עקיבת הקרניים שלו אשר תהיה חסרה, לכאורה, ב-MX570.

דגמי ה-RTX 2000 ודגמי ה-RTX 3000 הניידים של NVIDIA, זה לצד זה – עם ה-RTX 2050 שהיה עשוי להתאים למערך הרבה יותר טוב לו היה מקבל את השם RTX 3040

מערך הדגמים הנייד של NVIDIA לא עומד להפוך לפשוט וברור יותר עבור הצרכנים בעתיד הנראה לעין, אבל אם יש כאן סיכוי להתחיל לראות ביצועים גבוהים יותר תחת אותם תגי המחיר של מחשבים ניידים אנחנו נהיה מוכנים להתמודד בראש מורם עם הבלבול שבמיתוגים. צפו לעוד פרטים בשבועות הקרובים.