הכרומבוקים של מחר יהיו זולים מאי פעם

9 תגובות

ניידים קטנים וצנועים אשר מריצים את מערכת ההפעלה (השנייה והפחות נפוצה) מבית גוגל קנו את עולמם בשנים האחרונות תודות לתגי מחיר אולטרה תחרותיים אשר נעו בין 200 ל-300 דולר בלבד – אשר הצליחו להשכיח את יכולת הפעולה המוגבלת שלהם ללא קישור רשתי לענן, לפחות אצל חלק מהצרכנים.

בשל הצלחתם הנאה של הכרומבוקים, בתקופה האחרונה התחלנו לראות תחרות גוברת בטווח מחירים זה מצידם של מכשירים מבוססי (בעיקר תודות למערכת 8.1 With Bing המסובסדת), וכידוע היכן שיש תחרות מוגברת נוצרת בדרך כלל גם מלחמת מחירים – וזה בדיוק מה שצפוי לנו מצידם של הכרומבוקים.

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


לפי דיווחים שמגיעים אלינו מהמזרח, אסוס ולנובו עתידות להציג בקרוב כרומבוקים זולים עוד יותר מכל מה שראינו עד היום – עם תגי מחיר מצחיקים של 150 דולר בלבד (כ-570 ש"ח). הכרומבוקים המדוברים יבוססו לכאורה על שבבי RK3288 של חברת Rockchip הכוללים 4 ליבות Cortex A17 בתדר של עד 2GHz, בתוספת זכרון בנפח 2GB. הדבר הגדול הבא? בחודשים הקרובים נגלה את התשובה.

אין וויכוח על כך שניתן ליצור ניידי כרומבוק זולים אפילו יותר מאלו שזמינים כיום - הנעלם הגדול במשוואה הזאת הוא איפה עוברת לה דרך המלך בין מחיר, יכולות, מאפיינים וביצועים
אין וויכוח על כך שניתן ליצור ניידי כרומבוק זולים אפילו יותר מאלו שזמינים כיום – הנעלם הגדול במשוואה הזאת הוא איפה עוברת לה דרך המלך בין מחיר, יכולות, מאפיינים וביצועים