הכי משוכלל, הכי מיותר? הגרסה המתקדמת ביותר של Radeon RX 5700 XT יקרה בטירוף • HWzone
מחשביםכרטיסי מסך

הכי משוכלל, הכי מיותר? הגרסה המתקדמת ביותר של Radeon RX 5700 XT יקרה בטירוף

היצירה החדשה של מרשימה גם בביצועים וגם בעיצוב – רק חבל שהמחיר הרשמי הוא פרוע לחלוטין

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


לכרטיסי ה-Navi של חסרים דגמים בעיצוב ופיתוח ייעודי של היצרניות השותפות שלה שיהיו גם איכותיים ומעניינים, ולא מאכזבים במאפייניהם בפועל ביחס לקירור הרפרנס המקורי של מפתחת השבבים – ודגם ה-Liquid Devil הטרי של חברת PowerColor ללא ספק מצליח לבלוט בשטח עם ומראה שאין לשום שחקנית אחרת בקטגוריה כרגע. כמה חבל שזה קורה רק במסגרת אחת מתוספות המחיר הגבוהות ביותר שפגשנו.

את הדגם החדש ניתן לתאר בקלות רבה – זה ה- RX 5700 XT הראשון, ולמעשה דגם ה-Navi הראשון, שמגיע עם בלוק מים בתור ברירת מחדל – וזה לא רק אלגנטי יותר מקירור האוויר (לכל הפחות בעיני חלק מהצרכנים) אלא מאפשר גם לספר תדרי פעולה גבוהים מאוד היישר מהמפעל.

סט מהיר במחיר מפיל

שיתוף פעולה עם יצרנית קירור המים הפופולרית EK הביא ליצירת בלוק כיסוי מלא בעיצוב ייחודי עבור ה-Liquid Devil, יחד עם מעגל מודפס משופר עשוי מ-12 שכבות וליבות Navi 10 שנבחרו בקפידה מתוך המפעל בכדי לוודא כי הן עומדות בהצלחה בפעולה בתדר מירבי של 2,070MHz – שדרוג של כמעט 18 אחוזים ביחס לתדר הבסיס הסטנדרטי בכרטיסי RX 5700 XT, שאותו ניתן להמהיר לרוב בכ-8 אחוזים בלבד בממוצע (במוצרים שליבות העיבוד שלהם לא נבחרו מראש להיות הטופ שבטופ).

העיצוב מושך את העין והמימדים קומפקטיים יותר מאלו של רוב דגמי ה-RX 5700 בשוק, כשבמקביל ביצועי פיזור החום מיועדים להיות מוצלחים יותר

אין וויכוח כי ה-Liquid Devil הוא כנראה דגם ה-Navi בעל הביצועים הטובים ביותר שניתן לרכוש כיום – אבל עם מחיר מומלץ של לא פחות מ-600 דולר הוא לא רק יקר ב-200 ואף 220 דולר מדגמי RX 5700 XT אחרים בשוק (הפרש של עד 58 אחוזים במחיר עבור תוספת של עד כ-20 אחוזים בביצועים), אלא גם יקר יותר מדגמי ה-GeForce RTX 2070 SUPER העוצמתיים של המתחרה, ואף קרוב באופן מסוכן לחלק מדגמי ה-GeForce RTX 2080 שניתן להשיג בחנויות כיום. בנוסף ראוי לציין כי ה-Liquid Devil אינו מסוגל לתפקד בעצמו היישר מהקופסה – ויזדקק למערכת מים עם משאבה ורדיאטור שיזינו אליו וממנו את נוזל הקירור לו הוא זקוק, כך שמדובר בהשקה כספית אפשרית נוספת עבור המתעניינים השונים במוצר.

יש ערכת בונוס כלולה לצביעת נוזל הקירור בשלושה גוונים שונים לפי העדפתכם – אבל את המשאבה, מאגר הנוזל והרדיאטור תזדקקו לספק בעצמכם

מוצריה המודרניים של , בכל השווקים, מצליחים ליצור לעצמם שם חיובי והצלחה מסחרית בראש ובראשונה תודות ליחסי עלות-תועלת מפתיעים לטובה – ולצערנו ה-Liquid Devil מוחק את האלמנט הזה באופן מוחלט. אנחנו שמחים מאוד לראות נסיון מקוריים ומעניינים יותר עבור כרטיסי ה-, אך במקביל זועקים לתג מחיר הגיוני (הרבה) יותר בהקדם האפשרי. מסכימים או חושבים שמדובר דווקא בדיל לא רע? ספרו בתגובות!


תגיות
Back to top button
Close
Close