הכירו את Windows 10 Cloud, התשובה הקלה של מיקרוסופט למערכת של גוגל • HWzone
מחשביםמערכות הפעלהכתבות נבחרות

הכירו את Windows 10 Cloud, התשובה הקלה של מיקרוסופט למערכת של גוגל

גירסה חדשה עשויה להוות יורשת לחלונות RT הידועה לשמצה, כשהמטרה היא להילחם ב-Chrome OS ולהעניק לנו מחשבי זולים יותר מאי פעם

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


זה לא סוד גדול שעצירתם (למראית עין, לפחות) של השדרוגים החינמיים לחלונות 10 מצד , במלאת שנה להשקתה של מערכת אי שם בחודש אוגוסט האחרון, פגעה באופן משמעותי בקצב האימוץ שלה, אשר היה שובר שיאים בתחילת הדרך.

עוד משהו שהוא לא סוד הוא העובדה שלמיקרוסופט ישנן מגוון אסטרטגיות שאמורות להבטיח כי 10 תהפוך למערכת הגדולה והפופולרית ביותר בשוק המחשבים כולו בטווח הארוך, כמו הסרת תמיכה הדרגתית בגרסאות הקודמות והבטחת תמיכה לרכיבי חומרה חדשים רק עבור הגירסה העדכנית – וכעת לכל אלו ניתן להוסיף, כך נראה, את מערכת ה- 10 Cloud.

זה עשוי להישמע כמו רצון של מיקרוסופט לספק לצרכנים סביבת עבודה שבה העיבוד מבוצע מרחוק באופן מקוון ורק מוזרם בזמן אמת למשתמש, אך בפועל מדובר במערכת הפעלה שדומה מאוד ל-Windows RT הבעייתית שהושקה בימיה של 8, בתור פתרון שיאפשר להריץ גם על מעבדים שאינם בארכיטקטורת ה-x86 הנודעת: מערכת שתתבסס במלואה על אפליקציות UWP (ר"ת Universal Windows Platform) עדכניות מחנות האפליקציות הייעודית של 10, ללא אפשרות להפעיל תוכנות Win32 "אמיתיות" בקבצי הפעלה מערכתיים.

המערכת שכלל לא הוכרזה עדיין ואף נחשפה לראשונה לפני כמה ימים כבר זמינה להתנסות עבור משתמשים חרוצים

מדובר בפתרון שיהיה מוגבל בהחלט בהיקף פעולותיו ביחס לחלונות 10 האמיתית, אך במקביל יאפשר לכאורה למערכת לפעול בצורה יעילה יותר הן על מעבדי x86 של אינטל ו- והן על מעבדים בארכיטקטורת ה- – בדומה למערכת ה-Chrome OS של , שגם בה ניתן לעשות שימוש למעשה באפליקציות שרצון (בין אם באופן גלוי ובין אם באופן נסתר) על בסיס הכרום.

תהיה תמיכה במעבדי ARM? בינתיים אפשר רק לנסות ולנחש, אך היכולת הטכנית לכך קיימת

גירסת ה-Cloud של 10 אפילו לא הוכרזה רשמית בינתיים, אך כבר הספיקה לדלוף החוצה למשתמשים במסגרת הגירסה העדכנית ביותר של 10 שהופצה למשתמשי תוכנית ה-Windows Insider – ולצערנו כבר עכשיו נראה שהבעיות שלכאורה "הרגו" את RT לפני כמה שנים נמצאות גם כאן. המערכת נראית זהה לחלוטין לחלונות 10 האמיתית, אך בפועל כאמור תוכל להריץ רק פרומיל מכמות התוכנות והיישומים שלה, ועם שם כמו 10 Cloud הבלבול בקרב הצרכנים שפחות מתמצאים בטכנולוגיות מתחת לפני השטח, והאכזבה כאשר יגלו שרכשו מוצר עם מסורסת לכאורה, יהיה בלתי נמנע.

אין ספק שפלטפורת ה-UWP כיום בשלה הרבה יותר מבעבר לשמש בתור המקור האחד והיחיד ליישומים במערכת ההפעלה, ואולי בעתיד באמת תוכל להפוך לאפשרות האחת והיחידה של מיקרוסופט אשר תאפשר להריץ אפליקציות באופן זהה על כל מכשיר באשר הוא שמריץ סביבת – אבל עד שהיום הזה יגיע, מיקומה המיועד של גירסת ה-Cloud לא לגמרי ברור.

עוד כשלון ידוע מראש, או שאולי עולם התוכן של התבגר והבשיל מספיק על מנת לתמוך בכך?      מקור התמונה: windowsblogitalia.com

אנחנו יכולים לנסות ולנחש שמיקרוסופט תציע ליצרניות השונות לשלב את Windows 10 Cloud באופן חינמי במוצרים חדשים מכל הגדלים והקטגוריות, בדומה ל-Chrome OS, במטרה ליצור גל של מחשבים חדשים וזולים במיוחד שיעזרו למיקרוסופט להגדיל את נתח השוק העממי שלה – אם כי טרם ידוע כאמור מה יהיו היחסים בין מיזם זה שלכאורה יתאים למעבדי x86 זולים וגם למעבדי , לבין המיזם עליו מיקרוסופט כבר הכריזה רשמית שמטרתו היא לאפשר הרצה של מערכת חלונות 10 אמיתית על בסיס מעבדי מתקדמים, כולל יישומי Win32 (אם כי בגירסאות 32 ביט בלבד, מה שבכל זאת מגביל משמעותית את ההיצע) באמולציה.

איך המערכת החדשה תשתלב בעולם המגוון מאוד שכבר קיים לחלונות 10? יכול להיות שגם למפתחת אין עדיין תשובה לשאלה הזו

למיקרוסופט ללא ספק יש מגוון רעיונות שונים ומקוריים שנועדו לקדם את החלום להגיע למיליארד מערכות פעילות מתישהו בשנים הקרובות, ולנו נותר רק לקוות שבחברה ישקיעו מאמץ אמיתי בדירוג ומיתוג מתאים עבורן, כזה שיהיה ברור למשתמשים וגם ליצרניות מכשירי הקצה, ולא "יירו" אותן לשוק בלי יותר מדי מחשבה או תוכניות לטווח הארוך.

אז מה אתם חושבים על 10 Cloud בשלב המוקדם הזה? בואו לספר לנו בתגובות.


תגיות
Back to top button
Close
Close