הכירו את ה-Raptor X

לאחר שלפני שבוע סיפרנו לכם על כונני ה-Raptor החדשים של Western Digital, השיקה החברה רשמית את שני הכוננים החדשים (המגיעים בנפח של 150GB), ומידע נוסף עליהם נחשף. לאחר ההשקה הרישמית של הכוננים, הסתבר כי דגם ה-Raptor X אשר מיועד לגיימרים, יהיה הכונן הקשיח הראשון בעולם אשר יכלול חלון. החלון יחליף את מכסה המתכת המסורתי, וכך יאפשר למשתמש לראות את פעולות הכתיבה והקריאה של הכונן. לפי מקורות מסוימים Western Digital אף ניסתה להכניס LED פנימה, אך דבר זה התגלה כבלתי אפשרי.

WD תשיק בנוסף דגם רגיל בשם Raptor 150 ללא חלון. דגם זה מיועד לשרתים משום שהוא מכיל את טכנולוגית ה-TLER אשר מורידה את כמות השגיאות בין הדיסק הקשיח לבקר ה-RAID, וגם זמן ה-MTBF (זמן עבודה ממוצא עד לכישלון) יהיה 1.2 מיליון שעות לעומת 0.6 ל-Raptor X.
מלבד ההבדל הטכני המינורי הזה, מפרטם של שני הכוננים יהיה זהה כאשר שניהם יסתובבו ב-10,000 סיבובים לדקה (סל"ד – RPM) ויכילו חיבור Serial ATA בצורה טבעית (אחרי שסדרות ה-Raptor הקודמות הכילו שבב אשר עשה המרה מ-ATA ל-SATA).  החיבור יאפשר רוחב פס תיאורטי של  150MB לשניה ואת טכנולוגית ה-NCQ, אשר נותנת שיפור ביצועים משמעותית למשתמשי ה-Multi-Tasking. בנוסף יכלול הכונן החדש 16MB של זיכרון מטמון (Buffer) ויציג זמן תגובה נמוך (seek time של 4.6ms).

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


דגם השרתים נמכר במחיר מומלץ של כ-$300 עם חמש שנות אחריות, כאשר הדגם למשחקים נמכר במחיר מומלץ של כ-350$.

לדף המוצר של ה-Raptor 150
לדף המוצר של ה-Raptor X
לאתר אותו בנתה Westren Digital ל-Raptor X

לביקורת על שני הכוננים באתר Storage Review