הכירו את האלגוריתם שיהפוך את דפדפן הכרום שלכם לזריז וחסכוני יותר (עודכן) • HWzone
מחשבים

הכירו את האלגוריתם שיהפוך את דפדפן הכרום שלכם לזריז וחסכוני יותר (עודכן)

גוגל משחררת אלגוריתם חדש, Brotli, אותו תשלב בדפדפן הכרום שלה על מנת לשפר את הנצילות ואת מהירות התגובה שלו

דפדפן הכרום של קיבל עם הזמן תדמית של צרכן משאבים מאסיבי, אך נדמה כעת שלגוגל יש פתרון עבור זה, אחד שצפוי לעזור לא מעט: אלגוריתם חדש המבוסס על כיווץ לו היא קוראת Brotli, והוא ישולב בדפדפן הכרום שלה בקרוב.

אלגוריתם ה-Brotli עושה שימוש בשיטה בה הוא קורא את הנתונים מהשרתים למינהם ומגיש אותם לאחר קיבוץ מסוג Loseless, בדומה ל-Gzip. במקרה זה, מדווח שהאלגוריתם החדש שלה מגיע לאחוז שיפור של 25% בהשוואה לאלגוריתם ה-Gzip המקביל.

brr1

האלגוריתם החדש שמיש עבור כל סוג של מידע, אך כיצד זה יבוא לידי ביטוי כאשר יוטמע בדפדפן הכרום? ראשית, צריכת המשאבים של צופיה, בתאוריה, לרדת משמעותית, בשורה גדולה יחסית עבור אלו מבינינו עם המחשבים הפחות חזקים, או אלו שעושים שימוש במספר גדול מאוד של לשוניות ומרגישים בהבדל.

האם בקרוב כבר לא יהיה הדפדפן הכי זללן?

שנית, מהירות הניווט והגלישה בין דפי האינטרנט היא אולי השיפור הגדול ביותר הצפוי בעת שילוב Brotli, שכן בדומה לכל שיטת קיבוץ, המידע הנשלח מגיע בגדלים קטנים יותר משמעותית, מה שמאפשר לדפי האינטרנט לטעון יותר מידע במעט יותר זמן ולהגיש אותו לגולש.

אלגוריתם Brotli בגירסאותיו העדכניות ניצב הרבה מעל המתחרים האלטרנטיביים
אלגוריתם Brotli בגירסאותיו העדכניות ניצב הרבה מעל המתחרים האלטרנטיביים

המעניין הוא שהאלגוריתם החדש לא יוטמע רק בכרום, וגוגל אף מציעה תמיכה עבורו אצל הדפדפן המתחרה שלה, . באשר לכרום חזרה, האלגוריתם יוטמע הן בגרסאות הדסקטופ והן בגרסאות האנדרואיד, והוא צפוי להגיע כעדכון לכל דבר. אנחנו כמובן מחכים.

עדכון: חדשות משמחות, במוזילה הודיעו שגם ה-Firefox שלהם יאמץ את ה-Brotli בעתיד הלא רחוק – מה שמחזק את האמונה שלנו בכך שהאלגוריתם הזה הוא אכן קפיצה חשובה קדימה, ונותן לנו תקווה לכך שעוד פופולרי ואהוב יהפוך ליעיל ותחרותי יותר.

תגיות

6 תגובות

  1. כתבה מבולבלת ומטעה. מציגים אלגוריתם דחיסה חדש שישפר טיפה את מהירות קבלת הנתונים מהשרת ומשום מה קושרים את זה לצריכת הזכרון והמשאבים של הדפדפן שזה משהו אחר לגמרי.

  2. אלוהים אדירים.. דף ריק בכרום אוכל 140 מגה.. בשביל מה?? כנראה המנגנון הבסיסי של כרום כבד מאוד בפני עצמו

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close