הכונן שמוסר ד"ש ממתמודד חדש: Mushkin Redline Vortex

החברה האמריקאית עושה שימוש ראשון מעניין בבקר SSD מבית InnoGrit – עם ביצועים מבטיחים על הדף

התרגלנו לראות את כל ספקיות כונני האחסון בשוק שאינן עוסקות פיתוח ובייצור עצמי מתבססות על מוצריהן של Phison ו-Silicon Motion בתור לב המערך, עם ביצועים ואמינות טובים במחירים תחרותיים שמאפשרים לכולנו ליהנות ממבחר גדול יותר על מדפי החנויות – אך כעת יתכן שיש שחקנית נוספת שתצליח לתפוס מקום מכובד במירוץ כאשר מדובר בכונני NVMe בעלי ביצועים גבוהים, והיא InnoGrit שנחשפה לעולם לראשונה בשנת 2019 (אף כי הוקמה במקור ב-2016 ופעלה ב-Stealth Mode בשנותיה הראשונות).

ל-InnoGrit יש מספר בקרי SSD עבור כונני NVMe בממשק PCI-Express 4.0 ותכנון להפוך לגורם משמעותי עם התקדמות השוק לכונני NVMe בממשק PCI-Express 5.0 בשנים הקרובות – אך עם זאת לא היה לה פשוט לפרוץ את ההגמוניה בקטגוריה עד היום. כונן חדש מבית Mushkin האמריקאית שמוצג כעת בדור מוצר הדגל החדש שלה עבור ממשק ה-PCI-Express 4.0 מעניק את ההזדמנות להתחיל את השינוי.

עוד הזדמנות עבור InnoGrit להוכיח את עצמה בשוק הביתי המודרני

כונן ה-NVMe החדש יתבסס על בקר ה-IG5236 של InnoGrit (שמכונה גם Rainier), עם שמונה ערוצים עבור זכרונות הבזק ומהירויות העברה מוצהרות רשמית של עד 7GBps בקריאה ועד 6.1GBps בכתיבה – שאותן מצליח ה-Redline Vertex להשאיר במראה האחורית, למעשה. Mushkin תציע את הכוננים בנפחים שבין 512GB ל-2TB, עם שבבי TLC NAND תלת מימדיים שהיצרנית שלהם טרם ידועה לנו ובין 512MB ל-2GB של זכרון מטמון מסוג DDR4 (גם כאן לא קיבלנו בינתיים פירוט של היצרנית או מהירות הפעולה), תמיכה בשימוש בחלק מזכרון ההבזק בתצורת SLC בתור רמה נוספת של זכרון מטמון, מדבקה עשויה מגרפן לשיפור יכולת הולכת ופיזור החום וגם אחריות לתקופה של חמש שנים עם היקף כתיבה של 27 אחוזים מנפח הכונן המלא מדי יום ביומו, בכל שלושת התצורות.

הדגם הבסיסי בנפח 512GB ישא תג מחיר מומלץ של 78 דולר ויעניק תמורתו מהירות רציפה של עד 6.75GBps בקריאה ועד 2.63GBps בכתיבה עם ביצועים אקראיים של עד 645,000IOPS בכתיבה, דגם הביניים בנפח 1TB עם מחיר מומלץ של 125 דולר יספק מהירויות העברה רציפות בקריאה של עד 7.43GBps ומהירויות כתיבה רציפות של עד 5.3GBps לצד ביצועים אקראיים של עד 1,085,000IOPS בכתיבה – ואילו הדגם הבכיר בנפח 2TB שטרם קיבל מחיר מומלץ רשמית יענה ממהירות של עד 7.41GBps בקריאה, מהירות של עד 6.8GBps בכתיבה וביצועים אקראיים של עד 730,000IOPS בקריאה ועד 1,500,000IOPS בכתיבה.

כל דגמי ה-PCIe 4.0 הקודמים של Mushkin התבססו על בקרי Phison – עכשיו יש גם InnoGrit, תחת מותג שמשמש אותה גם בעולם ה-DRAM

אלו הם נתונים מרשימים עד מאוד, שניצבים לפחות בחלק מהסעיפים בשורה אחת עם המיטב מבית סמסונג, Western Digital, מיקרון ושאר השמות הגדולים של השוק.

אנחנו ממש לא נתנגד לעוד קצת מבחר ותחרות בשוק ה-NVMe – גם זה שתחת PCI-Express 4.0 שלו עוד הרבה פוטנציאל לירידה ברמות המחיר, וגם זה של המחר תחת PCI-Express 5.0

בקרים פרי פיתוח של InnoGrit הופיעו כבר בעבר בכוננים מבית Patriot, אייסר ו-ADATA, אך נראה כי ה-Redline Vortex נהנים מהמחירים התחרותיים ביותר במסגרת שיתופי הפעולה של החברה עד כה – ובהתאם לכך בעלי הפוטנציאל הטוב ביותר לסייע לה בהמשך צבירת התאוצה בקרב השחקניות הביתיות. האם הביקורות יצליחו להוכיח לנו כי מדובר במתמודד ראוי עבור הדגמים הנפוצים של Phison ו-Silicon Motion? נמשיך לעקוב מקרוב ולעדכן.

לחצו כאן למעבר אל עמוד המוצר ב-Amazon – דגם 512GB

לחצו כאן למעבר אל עמוד המוצר ב-Amazon – דגם 1TB