עוד חידוש מ-AMD: נייד Ryzen מרובע ליבות בהופעת בכורה • HWzone
מחשביםמעבדיםכרטיסי מסךמחשבים ניידים

עוד חידוש מ-AMD: נייד Ryzen מרובע ליבות בהופעת בכורה

למרות שלא היו לה השקות בומבסטיות להעניק לנו, מפתחת השבבים מסאניווייל כן הציגה דברים חדשים ומעניינים על הבמה של תערוכת החומרה הגדולה בעולם

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


סיפתח בסוף יוני, בכורה בסוף יולי

קיווינו להשקה של דגמי ה- RX החדשים לשוק הביתי במסגרת תערוכת , לפחות על הנייר, לפני זמינות ממשית בחנויות, אך זה לא קרה. למעשה, לא קיבלנו שום פרט טכני ממשי חדש אודות המשפחה המסקרנת הזו שלה אנו ממתינים מבלי להתייאש כבר קרוב לשנה – אבל כן קיבלנו הבטחה לכך שזו האכזבה האחרונה בהחלט שלנו מכל התהליך הארוך: תערוכת SIGGRAPH 2017 בלוס אנג'לס שתחל ב-31 ביולי הוגדרה בתור נקודת הזמן בה סוף כל סוף נקבל את כל הפרטים שלהם אנחנו זקוקים.

SIGGRAPH היא תערוכה וותיקה שלרוב מתמקדת בעיבוד גראפי למקצוענים – אך נראה כי ב- הרגישו שזה טוב מספיק על מנת להוות במה לאחד ממוצרי הגיימינג המעניינים ביותר של שנת 2017

בהנחה שלא יהיו כאן הפתעות של הרגע האחרון, החודשיים הקרובים יהוו את זמן ההמתנה האחרון שלנו לקראת דור אשר אמור לספק מעט תחרות בשוק הגבוה של העיבוד הגראפי, כאשר תשובות ראשונות אודות ביצועים ויכולות של ארכיטקטורת ה-Vega נוכל לקבל אולי כבר בסוף החודש הנוכחי – כשב- הודיעו גם על ה-27 ביוני 2017 בתור תאריך ההשקה הרשמי עבור כרטיס ה- Frontier Edition, שאמור להיות יקר בהחלט אך להתמודד כראוי הן עם משחקים והן עם יישומים מקצועיים למיניהם.

נקווה ש- FE יחשוף לנו חלק מהסודות עוד לפני שיגיע סוף חודש יולי

אז למרות שלא קיבלנו כרטיסי Vega חדשים, וגם לא כרטיסי Volta ראשונים מאת , נראה שהשבועות הקרובים בכל זאת לא יהיו משעממים עבור כל המתעניינים בעולם חומרתי זה.

Prey מנצל את Threadripper ואת עד תום

במסגרת מסיבת העיתונאים שלה, בחרה לנסות ולהגדיל את מידת ההתעניינות של חובבי הגיימינג באמצעות הדגמה קצרה ששילבה בין שני מוצרי העתיד המסקרנים ביותר שלה: מערך שמורכב ממעבד Threadripper בן 16 ליבות וצמד כרטיסי Vega ייעודיים לגיימינג, אשר הפעיל את כותר הפעולה העדכני Prey באיכות ויזואלית מירבית, ברזולוציית ובקצב של מעל ל-60 פריימים בשנייה, אם להתבסס על הצהרת אנשיה (היות והתיעודים ברשת הוקלטו כולם ב-30 פריימים בשנייה ולא יכולים להמחיש זאת כהלכה עבורנו).

במסגרת ההדגמה ניתן להבחין בקריעות מסך אשר מבהירות כי לא הופעל עם סנכרון אנכי כלשהו, תוכנתי או חומרתי, אך מעבר לכך נראה שהכל פעם כמתוכנן. עם זאת, ראוי להזכיר כי יש מספר כרטיסי GeForce GTX 1080 Ti מתקדמים בשוק כיום שכבר הוכיח כי גם הם מסוגלים להפעיל את Prey בהגדרות מירביות וברזולוציית UHD בקצב ממוצע של מעל ל-60 פריימים בשנייה, כך שלמרות הבהרה כי שלב הליטוש והתאמת התוכנה לחומרה העתידית של AMD – קשה שלא לתהות האם יתכן שמשפחת ה-Radeon Vega לא באמת תהיה תשובה ישירה לכרטיס החד ליבתי המתקדם ביותר של המתחרה , או שמא מדובר כאן פשוט בבחירת נקודת השוואה שאינה מוצלחת במיוחד.

אנחנו נחזיק אצבעות לאפשרות השנייה, ואתם מוזמנים להעיף מבט על תיעוד של ההדגמה להלן.

ארבע ליבות כמו שמעולם לא ראיתם

לקינוח, קיבלנו מ- 'פרס' חביב נוסף על הסבלנות שלנו – עם הדגמה ראשונה למחשב נייד היברידי שמבוסס על Ryzen מהעידן החדש. זה אמנם לא נייד ה-Ryzen הראשון בשוק באופן מעשי, בשל הגעתו של ה-ROG Strix GL702ZC המפתיע מבית אסוס, אך זו בהחלט הפעם הראשונה בה אנחנו רואים עם ליבת Ryzen ניידת ייעודית – כזו שתהווה למעשה את מוצר ה-APU הראשון המבוסס על הארכיטקטורה, עם גראפית שמובנית בו.

ה-Raven Ridge הראשון יוכל להיות מהפכני עבור השוק, בהנחה שיקדים את הדור הבא של המתחרה

הנייד שהוצג, אב-טיפוס עם לוגו של עצמה שמתנוסס עליו, הכיל מעבד עם ארבע ליבות עיבוד פיזיות, שלא מנעו ממנו להציע פרופיל דק באופן מרשים של פחות מ-15 מילימטרים – מה שהופך אותו למעשה לאחד מהניידים מרובעי הליבות הקומפקטיים ביותר שיצא לנו לפגוש מאז ומעולם בשוק, ושם דגש נוסף על הטכנולוגיה התחרותית אליה הצליחה להגיע תודות לקפיצה לתהליך ייצור ב- (ומעבר לליבות ה- כמובן).

AMD אף הציגה את ה-Ryzen הנייד שבתוך המחשב, ללא מיגון פיזור חום – וזה משהו שהבהיר לנו כי אין כאן שילוב של HBM מהירים כמו שאנחנו אמורים לראות בכרטיסי המסך מבוססי ה-Vega, לפחות לא בכל הדגמים ולא כרגע. האם זה אומר שנראה מטמון מובנה על גבי השבב שצבוע עבור יחידות העיבוד הגראפיות, כמו בליבות ה-Iris Graphics אצל אינטל? לכך בינתיים אין לנו תשובה.

אפשר לשכוח מפנטזיות לגבי יחידה גראפית מובנית מתקדמת עם מוערם תלת מימדית?

גם מוצרי מובייל ראשונים ממשפחת ה-Ryzen אמורים לנחות בשוק במהלך הרבעון השלישי של השנה, כשבמקרה הזה תערוכת 2017 בברלין בחודש ספטמבר או תערוכת Gamescom 2017 בסוף חודש אוגוסט מסתמנות בתור המועדים הפוטנציאליים הטובים ביותר להשקה – אולי אפילו במקביל להשקה הגדולה שעוד נותרה לאינטל השנה, עבור דגמי ה-Cannon Lake וה- שלה.


תגיות
Back to top button
Close