החומרה של Wii U

ה-Wii U תהיה חזקה יותר מהאקס בוקס 360, סוף סוף קונסולה לגיימרים אמיתיים מבית נינטנדו?
 
נינטנדו היא החברה היחידה, בינתיים, שהכריזה על מחליפה לקונסולת הדור הנוכחי שלה, ה-Wii U, שעתידה להחליף את קונסולת ה-Wii הנוכחית ותהיה זמינה לרכישה כבר בקיץ של שנת 2012.
 
נינטנדו אמנם לא מסרה פרטים אודות החומרה של הקונסולה העתידית שלה, אך מקור בחברת פיתוח משחקים יפנית שאמונה על המרת כותרי פלייסטיישן 3 עבור הקונסולה העתידית של נינטנדו לא יכול לשמור על הפה שלו סגור.
 
המקור מוסר כי ה-Wii U תגיע עם מעבד PowerPC מרובע-ליבה במהירות של 3 גיגה-הרץ שייוצר בתהליך יצור של 45 ננו-מטרים, ועל הגרפיקה יהיה אמון שבב בלתי-ידוע של חברת AMD שייוצר בתהליך ייצור של 40 ננו-מטרים. ככל הנראה, תהיה זו גרסה כלשהי של אותה הליבה שנראה גם בכרטיסי ה-HD העתידיים מסדרה 7000.
 
באשר לכמות זכרון ה-RAM המקור עדיין לא בטוח, זאת משום שנינטנדו ייצרה 2 דגמים שונים, האחד מגיע עם זכרון בנפח של 768 מגה-בייט, והשני עם גיגה-בייט אחד. הזכרון יוטמע בתוך לוח האם וישותף בין המעבד הראשי והגרפי.
 
רק לשם השוואה, כח העיבוד של הקונסולה אמור להיות גדול יותר משל האקס בוקס 360, שזו מכילה מעבד PowerPC משולש-ליבה במהירות של 3.2 גיגה-הרץ ו-512 מגה-בייט של זכרון RAM משותף, וקונסולת הפלייסטיישן 3 עם מעבד ה-Cell שלה שמגיעה גם היא עם אותו נפח זכרון כמו האקס בוקס 360, אך מחלקת אותו שווה בשווה, כאשר מחציתו האחת מוקצית עבור המעבד הגראפי ומחציתו האחרת עבור המעבד הראשי.
 
נתונים אלה אולי נראים מרשימים על נייר, אך זכרו כי מדובר כאן בנתונים של קונסולות מזדקנות, בעוד הקונסולה של נינטנדו עדיין לא ראתה אור יום. קרוב לוודאי כי קונסולות הדור הבא של מיקרוסופט וסוני יתעלו שוב על הקונסולה של נינטנדו מבחינת ביצועים וויזואליות, והקונסולה הלבנה והקטנטונת תאלץ להסתמך על גימיקים ופנייה לקהל יעד צעיר (או מבוגר) על מנת למכור.