החגיגה נגמרת: אינטל מבטלת יכולת המהרה במעבדים רגילים

11 תגובות

בשבועות האחרונים נדמה היה שבשורת האוברקלוק חזרה אל השווקים הנמוכים יותר עם האפשרות להמהרת מעבדים שלא מסוג K. אך שמה לזה סוף ומסבירה מדוע

מאז הדור השני של מעבדי ה-, אי שם לפני 5 שנים, האוברקלוק הפך לנחלתם של השואפים לכך בלבד, כשכל הדגמים למעט אלו הממותגים באות K בדגמם אינם מאפשרים העלאה של המכפלה או תדר הבסיס – מה שנכון כלפי מעבדי ה-K גם כן, לפחות עד הדור הנוכחי.

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


בדור ה-Skylake באינטל בחרו להחזיר את היכולת לשנות גם את תדר הבסיס של המעבד (בקפיצות תדר קטנות ומדודות ליציבות מירבית), כפי שהיה נפוץ בעבר, עבור דגמי ה-K בלבד, על מנת לאפשר שילוב יחד עם הגדלת המכפלה לקבל ביצועי מיטביים.

עם זאת, לאחרונה התעוררנו לבשורה: יצרניות לוחות האם מצאו דרך לאפשר את ההמהרה דרך תדר הבסיס גם למעבדים שאינם משתייכים לסדרת ה-K, דרך מה שמסתמן כ'באג' בתכנון, מה שאומר במילים אחרות אפשרות המהרה גם למעבדים החלשים יותר. במדריך שלנו הצלחנו להביא מעבד פנטיום בעל תדר של 3.3 ג'יגה-הרץ עם סבירים לתדר של 4.5 ג'יגה-הרץ עם משוק המיינסטרים.

מהיום אוברקלוק למעבדים ללא K - האמנם?
ההכרזה של ASRock: מהיום למעבדים ללא K – כבר לא

אבל החגיגה, אותה התחילה למעשה חברת ASRock (יחד עם חברת Supermicro), נגמרת, כאשר דווח שזו הורידה את אפשרות ה-Sky OC שלה בעדכון הטרי בהוראה של חברת , ואליה מצטרפות כל שאר החברות שהגדילו לאפשר שכזה בלוחות שלהן. מיותר לציין שמי שכבר עדכן וביצע שכזה לא יושפע עד אשר יבצע עדכון ביוס – פתרון לא נוח, ולא רק בשל החוסר עדכניות.

עבור משתמשים אלו, ועבור משתמשים מאוכזבים אחרים, אינטל מבהירה ומסבירה שביטול האפשרות נובע מכך שהיא אינה ממליצה אוברקלוק עבור מעבדים אלו, שלא תוכננו לעבוד תחת אוברקלוק. כמו כן, מדגישה שמעבדים בעלי המהרה שכזו לא יכוסו תחת כל אחריות מצידה.

Sky OC - פונקציה בעלת חיים קצרים למדי
Sky OC – מי שמעוניינים להמשיך להמהיר בהתבסס על עדכוני הקושחה הקודמים יכולים לעשות זאת, אך כל מי שירצו להשתמש בגירסאות הקושחה העדכניות ביותר יאלצו לוותר על היכולת

עם תהיות של רבים בנוגע לצעד הנ"ל של חברת , זהו המצב – ואנחנו עדיין מקווים שהחברה תאפשר שנית בעתיד גם לבעלי פשוטים יותר להאיץ את המעבד שלהם. אבל עד שזה יקרה, הכלל נשאר: עושים עם מכפלה פתוחה, ועם מעבד K.