הדרישות של מיקרוסופט מהטאבלטים

5 תגובות
למרות שענקית התוכנה מרדמונד כבר פרסמה את דרישות המינימום למערכת ההפעלה העתידית שלה, 8, כבר בחודש דצמבר בשנה שעברה, יש לנו כמה עדכונים והבהרות שקיבלנו רק בתערוכת ה-CES השנה.
דרישות החומרה מתיחסות לא רק לחלקי העיבוד אלא גם לעיצוב ולנתונים הפיזיים של כל טאבלט עליו מיקרוסופט תאשר להריץ את מערכת ההפעלה, ממש כמו ההגבלות שהיא מטילה על יצרני הסמארטפונים שמריצים את מערכת ה- Phone 7.
לפי רשימת דרישות המערכת, טאבלטים מבוססי שבב לא יוכלו לכבות את אפשרות "ההפעלה הבטוחה" ולכן לא יוכלו, לדוגמא, להריץ מערכת אנדרואיד לצד מערכת החלונות. עם זאת, אנחנו בטוחים שהגבלה זו עתידה להפרץ מייד עם שחרורם של טאבלטי 8 לשוק.
שילוב הכפתורים Ctrl+Alt+Del יוחלף בטאבלטים בשילוב של כפתור החלונות עם כפתור ההדלקה. כמו כן, על כל הטאבלטים בעלי לשאת סימון על-גבי המכשיר עצמו שיציין את המיקום הפיזי של השבב ויאפשר למשתמשים שימוש פשוט יותר באפשרויות שלו.
לפי חברת Synaptics, על כל מסך מגע לתמוך ב-5 נקודות מגע בדיוק, לא פחות ולא יותר, ולהציג רזולוציה של 1366×768 פיקסלים לפחות.
באשר לעיצוב החיצוני, על כל להכיל כפתור הדלקה כיבוי, כפתור "חלונות", כפתור נעילת סיבוב אוטומטי של המסך וכפתורי שליטה פיזיים על עוצמת השמע. בנוסף, המכשיר חייב להכיל חיבור , חיצוני, קישוריות
בלוטות' 4.0, Wifi, ג'יירוסקופ, מד תאוצה ומצלמה בעלת חיישן שיכול לצלם ברזולוציה של 720p.
?Attack of the clones

הדרישה האחרונה של מתייחסת למקום הפנוי שעל המכשיר ומציינת כי לטאבלט צריך להיות נפח פנוי בנפח של 10 גיגה-בייט לפחות, זאת לאחר התקנת מערכת ההפעלה עליו יחד עם כל העדכונים הרלוונטיים.

ההגבלות של מיקרוסופט אמנם יוצרות אחדות ו"תו תקן" כלשהו אותו היא דורשת ליישם מפרטנרי החומרה שלה, אך בסופו של דבר אנחנו מקבלים מוצרים משובטים מיצרניות שונות. הגבלות דומות מטילה מיקרוסופט גם על יצרניות המכשירים הסלולריים שמבקשות להתקין על המכשירים שלהן את מערכת ההפעלה Phone 7, והתוצאה היא מגוון מכשירים משובטים כאשר ההבדלים בניהם מסתכמים בחיישן המצלמה וגודל המסך.
מה אתם חושבים על "תו התקן" של מיקרוסופט? האם הוא יביא לנו שורה של טאבלטי 8 איכותיים או רק יהרוס את התחרותיות בשוק?
ספרו לנו בטוקבקים ובפורום סלולר וטאבלטים.