הדור הבא בפתח: הליבה של ה-GeForce GTX 1080 מחייכת למצלמה

תמונה חדשה דלפה לרשת ומציעה תקריב ברור לליבת כרטיס המסך המתקדם הבא מבית NVIDIA, עם שבבי הזכרון מהדור החדש

אתר Videocardz הידוע בהדלפות אמינות לרוב, נותן הצצה נוספת (בהתבסס על הדלפה של אתר אחר, wccftech.com) לדור כרטיסי המסך הבא של NVIDIA, או לליבה הגרפית המתקדמת יותר באופן ספציפי.

אנחנו כבר יודעים שליבת GP104 החדשה של NVIDIA תקבל צורה הקיץ בדמות שניים או שלושה כרטיסי מסך, שנכון לעתה ידועים כ-GTX 1070, GTX 1080 ו-GTX 1080 Ti. הליבה מיוצרת בתהליך 16 ננומטר חדש, המחליף את 28 הננומטר הקיים ובכך מהווה את הקפיצה הטכנולוגית הגדולה ביותר בעולם כרטיסי המסך בשנים האחרונות.

כעת, אנחנו מקבלים את התענוג לראות לוח מעגל מודפס שלם. לפניכם ה-Geforce GTX 1080 Gaming 8G מבית MSI:

לחץ להגדלה
לחצו להגדלה

תמונה זאת מספקת פיסת מידע חשובה שהייתה עד כה בסימן שאלה. כרטיס המסך המתקדם יותר של הדור הבא אכן יכיל את זיכרון ה-GDDR5X, שהוכרז רק לאחרונה. בהתחשב בעיתוי הקצר, רבים חשבו שנאלץ להמתין עד לסוף השנה הזאת לפחות, אך הזיכרון המהיר במיוחד כבר בדרכו אל הצרכן. הנפח הוא 8 גיגה-בייט, שיהפוך בקרוב לסטנדרט גם אצל NVIDIA.

לוח המעגל המודפס הזה של MSI הוא רחב מהרגיל ומכיל חיווי מתקדם מאשר זה שתמצאו בלוחות ברירת המחדל. על הלוח הזה יוצב גם קירור מתקדם של החברה.

נכון לעכשיו עדיין לא ידוע אם GTX 1070 ישתמש בזיכרון GDDR5X מתקדם או GDDR5 רגיל, שיהפוך אותו לאיטי יותר וזול יותר, ובכך יאפשר ל-NVIDIA תמחור נח.