הדגמים הייחודיים של ה-GeForce RTX מתחילים לזרום אל הרשת

לאחר גל ראשון של מוצרים סולידיים ללא הפתעות מיוחדות – אנחנו מתחילים לקבל מידע אודות הדגמים המושקעים והמתקדמים ביותר שמכינות לנו שותפותיה של NVIDIA לעסק

חשבתם שההמולה סביב כרטיסי ה-Turing הראשונים מ-NVIDIA עומדת להסתיים? בהיעדר כל תחרות עדכנית בתחום כנראה שזה לא עומד להתחרש, ועכשיו אנחנו מתחילים לראות את ניצני גרסאות העל מבית היצרניות השותפות המרכזיות של החברה הירוקה – אלו שלא מיועדות רק לספק תחרות הוגנת לדגמי Founders Edition, אלא להאפיל עליהן.

ראשונה בתור היא Gigabyte, שהחליטה לספק לנו טיזר וידאו לגרסאות ה-Aorus XTREME שלה עבור ה-GeForce RTX 2080 וה-GeForce RTX 2080 Ti – עם שלושה מאווררי 100 מילימטר מאסיביים שנמצאים בשני מפלסים שונים ומסתובבים בכיוונים מנוגדים, לכאורה בכדי למנוע יצירת מערבולות אוויר שיפגעו באפקטיביות הקירור הכללית.

הדגם הזה עשוי להיות אחד מהכבדים ביותר מאז ומעולם – אך האם הוא ינצל את פתרון הקירור האדיר בכדי להציע גם תדרי פעולה חסרי תקדים? לזה עדיין אין לנו תשובה

כמצופה מדגמים שעתידים להיות מהיקרים ביותר בשוק כולו ומהיקרים ביותר אי פעם בעולם הגיימינג, תמצאו בהם שלל הארות RGB צבעוניות, כולל קצוות המאווררים ולוגו המותג, הן מקדימה והן בפלטת החיפוי המתכתית האחורית – ואם זה לא מספיק יש גם מעגל מודפס בעל 12 פאזות אספקת אנרגיה לליבה ושבע יציאות וידאו (להפעלה של עד ארבעה מסכים בבת אחת בכל זמן נתון), מתוכן שלוש מסוג HDMI, שלוש מסוג DisplayPort ועוד אחת מסוג USB Type-C עם תמיכה ב-VirtualLink.

אנחנו עדיין לא יודעים מה יהיו תדרי העבודה של הדגמים או כמה יעלה כל הטירוף האקסטרימי הזה – אך סביר להניח כי אחרי חשיפה רשמית שכזו ההשקה הרשמית כבר לא רחוקה מאיתנו, יחד עם כל הפרטים הטכניים החסרים.

עבור אלו מכם שמעדיפים דווקא קירור מים על הכרטיס הגראפי המשוכלל שלהם, MSI היא אחת מהראשונות לספק פתרונות עם סדרת ה-Sea Hawk שלה – שתוצע פעם נוספת גם בגרסה שלמה הכוללת מערכת קירור במעגל סגור עם רדיאטור 120 מילימטר יחיד, וגם בגרסה עם בלוק קירור צבעוני שמוכן לחיבור אל מערכת קירור ייעודית של חברת EK Water Blocks.

קירור מים מאפשר לנו לקבל את תדרי הפעולה הגבוהים ביותר היישר מהמפעל – לעת עתה, לפחות

התבססות על קירור מים מאפשרת ל-MSI להציע המהרה נוספת עבור ליבות ה-TU102 וה-TU104, מעבר לזו שכבר ראינו בדגמי ה-Founders Edition המומהרים של NVIDIA עצמה – עם תדר מירבי מוצהר של 1,755MHz לדגמי ה-GeForce RTX 2080 Ti שמהווה קפיצה של 13.5 אחוז מעל לתדר הבסיס של דגמים אלו ועלייה של 7.3 אחוז מעל לתדר דגמי ה-FE, תחת מעטפת הספק מוגדלת מפלצתית של 300 וואט, וגם תדר מירבי של 1,860MHz לדגמי GeForce RTX 2080 שגבוה ב-8.7 אחוז מברירת המחדל וב-3 אחוז מההצעה של NVIDIA.

שיתוף פעולה מרשים עם אחד השמות המובילים בתעשיית קירורי המים

בניגוד למתחרה שלה, MSI החליטה לא לבצע שינויים במערך יציאות הוידאו של הדגמים – ותציע את אותם שלושה חיבורי DisplayPort בגודל מלא, USB Type-C עם VirtualLink וגם HDMI בודד כמו בעיצוב הבסיס. המחירים ותאריכי ההשקה עדיין לא ידועים לנו גם במקרה הזה, אבל כנראה שניתן לנחש כי הם יוכלו לגרום אפילו ל-800 דולר ול-1,200 דולר שאליהם התחלנו להתרגל בלית ברירה להרגיש כמעט כמו מחיר מציאה מוזל.