הברקה או בדיחה? אינטל תציע מעבדים ניידים עם יכולות המהרה • HWzone
מחשביםמעבדיםמחשבים ניידים

הברקה או בדיחה? אינטל תציע מעבדים ניידים עם יכולות המהרה

היתכן שדור ה- החדש יספק לנו מעבדי K ניידים ראשונים מסוגם שאותם ניתן יהיה להמהיר באופן עצמאי?

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


רק לאחרונה ראינו כי בענקית השבבים לא מתכננים שינויים מרחיקים לכת בעולם המעבדים הניידים שלהם, לפחות בכל הנוגע לקו מוצרי ה-U שהפך זה מכבר לפופולרי והנפוץ ביותר, תודות לקטגוריית הניידים הקלים והדקים (עדיין יש צורך לקרוא להם אולטרבוקים?) הצומחת. עם זאת, דיווח מקביל מצהיר כי דווקא בתחום מעבדי הניידים העוצמתיים והמתקדמים יותר אנחנו עשויים לראות הצעה חדשה ומפתיעה במיוחד.

לפי שורה קטנה באחד הדיווחים באתר הרשמי שלה (ושקופית רשמי עם מסר דומה), באינטל ישיקו מעבדים מרובעי ליבות ניידים ממשפחת ה-K שיכילו יכולות המהרה – לכאורה בשיטה דומה למעבדי ה-K השולחניים הפופולריים בקרב חובבי הביצועים והגיימינג. במידה והדיווח נכון מדובר בבשורה גדולה, שכן עד היום המעטפות התרמיות המוגבלות והברורות מאוד של הדגמים הניידים לא איפשרו שום שינוי לתדרי עבודתם מחוץ למה שנקבע להם על ידי עצמה.

mbkk2

mbkk
טכנית, עם מכפלה פתוחה ויכולות כבר היו קיימים בניידים – אך אלו היו מאוד אקזוטיים וספציפיים שכללו מעבדי K שולחניים במארז אימתני, בניגוד למוצר הייעודי שמובטח לנו כאן

במידה ונראה בעלי יכולות המהרה ואולי אפילו מכפלת תדר פתוחה במחשבים ניידים, ברור כי אלו יזדקקו למעטפת תדר דינאמית כלשהי ובעיקר להגנות חימום יתר נוקשות, אשר ימנעו מהממהירים החובבים מלגרום נזק תמידי למערכת כולה, במידה ויגזימו עם התדרים או יפעילו את המחשב בסביבה שאינה אידיאלית.

אחרי שקיבלנו הצצה למעבדי Xeon ראשונים שתוכננו מראש לשימוש במערכות ניידות, הצגתם של דגמים בעלי יכולת (אף על פי שהדבר עדיין נשמע לנו מוזר) יוכלו להפוך את דור ה- למשמעותי ביותר עבור הפלטפורמות הניידות מזה שנים רבות – מאז שהושקו דגמים מרובעי ליבות ראשונים לניידים, למעשה.

mbkk1
נחושה להוכיח שהמהרה היא עסק מאוד משמעותי עבורה

כמו תמיד, אנחנו נמשיך לעקוב בעניין ונעדכן אתכם ברגע שנגלה פרטים נוספים.

קישורים נוספים


תגיות
Back to top button
Close