הביצועים של ה-Fury X מתחילים לזרום אל הרשת: הכי טוב שיש? • HWzone
מחשביםכרטיסי מסך

הביצועים של ה-Fury X מתחילים לזרום אל הרשת: הכי טוב שיש?

כמה ימים אחרי ההשקה המרשימה, הפרטים הטכניים אודות מוצרי הדגל החדשים של לשוק העיבוד הגראפי מתחילים להתבהר, ואיתם מגיעות גם תוצאות מבחני ראשונות ומבטיחות

מסיבת ההשקה שערכה AMD לדור כרטיסי המסך החדש שלה השבוע סיפקה לנו הצצה ראשונה לכרטיס ה-Fury X שמוביל את הרשימה עם ליבת Fiji מלאה ואימתנית, אך בניגוד להשקות דומות בעבר הפעם לא ראינו ביקורות מוכנות מראש שמתפרסמות בצורה מאורגנת במקביל להכרזה – מה שבסופו של דבר השאיר אותנו עם כמה סימני שאלה, בראש ובראשונה לגבי הביצועים שיספקו לנו בפועל 4,096 יחידות ביצוע עם 4GB של HBM ברוחב פס חסר תקדים.

עתה, מספר ימים אחרי, התמונה מתחילה להתבהר. ביקורות רשמיות עדיין אין (הן יגיעו בשבוע הבא, במקביל להשקה הרשמית ב-24 ביוני), אך פרטים טכניים מורחבים ועדויות ראשונות לביצועים דווקא יש.

fr10
אי אפשר להתווכח, ה-Fury X הוא מפלצת במלוא מובן המילה. נתוניו של האח הקטן Fury טרם נחשפו במלואם, אגב, והוא עתיד להיות מושק רשמית רק באמצע החודש הבא

רוב התוצאות שיש לנו מגיעות מתוך מסמכים רשמיים מודלפים של AMD עצמה, והחלק האחר מתוך מבחני ביצועים שאמינותם לא בהירה במאה אחוזים, על כן באופן טבעי יש להתייחס לכל מה שרואים עם קורט של ספקנות – אך בשורה התחתונה, נראה כי ה-Fury X אכן יציע תחרות צמודה מאוד הן ל-GeForce Titan X והן ל- Ti, ואף יעפיל עליהם בחלק מן המקרים.

fr7

fr3fr4

התחרות צמודה מאוד, אך ה-Fury X מוביל כמעט בכל מצב – לפי בדיקות של AMD

לא בטוח שנוכל להכריע מי מהשלושה האלו זכאי להיות מוגדר ככרטיס החד ליבתי העוצמתי ביותר בעולם למשך השנה (או קצת פחות) הקרובה, אך עצם העובדה שב-AMD הצליחו להדביק פער גדול כל כך שפתחה בשנה וחצי האחרונות היא מרשימה מאוד – על אחת כמה וכמה כשלוקחים בחשבון צריכת הספק ממוצעת מוצהרת של 275 וואט עבור ה-Fury X, שלא רחוקה מדי מהמעטפת התרמית של המתחרים מ- שניצבת על 250 וואט.

fr6 fr5

עוד תוצאות מבחני ביצועים שאינן מגיעות ישירות מ- מציירות מצב אופטימי מאוד עבור היצרנית האדומה, אם כי גם במקרה הזה האובייקטיביות והמהימנות אינם מוחלטים מבחינתנו

מעטפת תרמית וצריכה ממוצעת הם כמובן מונחים שונים ועל כן את ההפרשים בצריכת ההספק נוכל לאמוד ולבחון רק בפועל, אך בכל זאת נראה כי מדובר בקפיצת יעילות מרשימה אל מול ה- R9 290X וה- R9 390X, שמאופיינים גם הם בצריכת הספק של 275 וואט.

כבר עתה ניתן להעריך בזהירות כי בזירת הגיימינג, ביצועים עדיפים של ה-Fury X או ביצועים עדיפים של ה-GTX 980 Ti (שלרוב יסתכמו בתוספת של אחוזים בודדים אל מול המתחרה הישיר) יקבעו בעיקר לפי זהות היצרנית שתמכה וסייעה בפיתוח אותו כותר ספציפי – כש-AMD תקבל באופן טבעי 'זריקת מרץ' בכותרים שלה, ואילו מנגד תוביל אצל שותפותיה.

לסיכום, אנחנו נשאל אתכם את השאלה המתבקשת – Radeon R9 Fury X או GeForce GTX 980 Ti, מה הבחירה שלכם?

fr2fr1

אנחנו ממתינים בעניין ובקוצר רוח להשקה ב-24 ביוני, ואתם?

תגיות

8 תגובות

 1. לא אלגנטי ועוד עם השטרונגול הזה שמחובר לכרטיס

  מחכה לנוידיה בתהליך יצור 16 ננומטר

 2. השוואה לא כל כך שווה..
  לקחו כרטיס של קירור מים מול כרטיס קירור אוויר (סטוק-מפוח) והשוואו בניהם אז ברור שהכרטיס עם הקירור מים יוכל לעשות בוסט יותר גדול לביצועים שלו ולעקוף את הקירור אוויר

 3. קירור המים זה קירור הסטוק.
  זה אומר משהו על פליטת החום של הכרטיס הזה…

 4. אם מה שכתוב פה נכון (וסיכוי גדול מאוד שזה לא) אז הכרטיס אמור להיות עם צריכה שדומה ל GTX980TI או TITAN X.
  http://wccftech.com/amd-radeon-r9-fury-teardown-pcb-liquid-cooling-pump-block-pictured/
  אם שמעתי נכון ליינוס אמר ש AMD הציבו תקרת טמפרטורה של 75 מעלות ל FURY X שזה גם נתון מאוד מוזר (גם AMD וגם NVIDIA לרוב מכוונים ל 85-95 מעלות ואפילו יותר).
  יכול להיות שיש להם בעיה עם ה HBM שדורשת מהם להגביל את הטמפרטורה ככה ובשביל להתגבר על זה הם השתמשו בקירור הכי מוגזם שהיה על כרטיס מסך עד היום.

 5. קירור המים זה קירור הסטוק.
  זה אומר משהו על פליטת החום של הכרטיס הזה...

  יהיה גם גירסא עם קירור אוויר שאם יהיה מפוח יטגן את הכרטיס ואם יהיה עם מאוררים רגילים אז הם יהיו לא מי יודע מה

 6. אין FURY X עם קירור אוויר, רק ה FURY וה NANO יגיעו עם קירור אוויר (ליבות חלשות יותר).
  בכללי נראה כאילו הגופי קירור ש AMD עשו לסדרה הזו טובים בהרבה מגופי הקירור שהם משתמשים בהם בדרך כלל אז כנראה שלא נראה מפוח גרוע או מאוורר לא מי יודע מה.

 7. אין FURY X עם קירור אוויר, רק ה FURY וה NANO יגיעו עם קירור אוויר (ליבות חלשות יותר).
  בכללי נראה כאילו הגופי קירור ש AMD עשו לסדרה הזו טובים בהרבה מגופי הקירור שהם משתמשים בהם בדרך כלל אז כנראה שלא נראה מפוח גרוע או מאוורר לא מי יודע מה.

  הבנתי תודה רבה על התשובה המפורטת

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close