הבטא של Firefox 5 כבר ממש מעבר לפינה

9 תגובות
לפני מספר שבועות הודענו על שחרורה של גרסה 4 של ה- של חברת Mozilla והנה גרסת הבטא של הדפדפן החמישי כבר ממש מעבר לפינה.


עד לפני ששחררה חברת את ה-Chrome המצוין שלה, היווה ה- את התחליף הפופולארי ביותר לדפדפן המובנה של . הוא הציע סימניות, תוספות וגלישה מהירה ומאובטחת יותר כשדפדפן ה-Explorer עדיין היה בגרסתו השישית. כעת, כשדפדפן ה- המהיר ומינימליסטי מאיים לקחת ממנו את הכתר הודיעה חברת Mozilla על מפת דרכים חדשה לפיה החברה מתכוונת ללחוץ על הגז עד הסוף ולשחרר גרסאות חדשות של הדפדפן הדחיפות גבוה יותר.

עד כה נראה כי החברה בהחלט עומדת בלוח הזמנים הצפוף שלה. היא הציגה את הגרסה היציבה של דפדפן ה-Firefox מספר 4 לפני מספר שבועות בלבד, והנה כבר מטיילות להן שמועות אודות שחרור גרסאת הנסיון של הגרסה החמישית. היא עדיין לא זמינה להורדה, אך אם נאמין לשמועות, ההורדות יפתחו לציבור הרחב ב-17 במאי. אם אתם ממש חסרי סבלנות, תוכלו להוריד כבר עכשיו גרסה נסיונית.

לפי אתר Tom's Guide שלקח את הגרסה החדשה לנסיעת מבחן של יום שלם, בולטים שינויים קוסמטיים מינורים בממשק המשתמש ותמיכה טובה יותר ב-HTML5, זאת בהסתמך על המבחנים באתר HTML5test.com. החברה המפיצה טוענת גם לתמיכה ב-CSS3, אך בסופו של יום אין שינוי דרסטי בחוויית הגלישה היום-יומית.

ל-Mozilla יש עוד קצת זמן עד לשחרור הבטא, אך נכון לעכשיו לא נראה כי ש החברה הכניסה מספיק שינויים על מנת להצדיק שינוי גרסה.