הבהלה לביטקוין: NVIDIA ו-AMD ישיקו כרטיסי מסך מיוחדים לתחום • HWzone
מחשביםכרטיסי מסךכתבות נבחרות

הבהלה לביטקוין: NVIDIA ו-AMD ישיקו כרטיסי מסך מיוחדים לתחום

הדרישה המוגברת לכרטיסי מסך עבור עולם כריית המטבעות הדיגיטליים ממשיכה להפתיע את כולם, ועשויה להביא ליצירתן של גירסאות מותאמות אשר יעשו חיים טובים יותר לכולם

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


אם יש מישהו שחייב תודה לאותו גורם זדוני ומסתורי שהפיץ את נוזקת הכופר WannaCry ברחבי הרשת לפני כמה שבועות, תוך כדי הדבקה של עשרות אלפי מחשבים שונים ויצירת בלאגן ופאניקה של ממש בחוגים שונים – זו כנראה חברת , שנהנית כעת מביקוש כמעט חסר תקדים למוצריה המצטיינים ביכולות הקרייה שלהם במסגרת כמה מהמטבעות הוירטואליים הפופולריים ביותר.

הנוזקה הקטלנית שפותחה בידי גוף ה-NSA ונגנבה ממנו דרשה מעשרות אלפי הצרכנים הנפגעים תשלום כופר בלתי מבוטל בביטקוין, גרמה להתעניינות מוגדלת במטבע פורץ הדרך בקרב הקהל הרחב, וסייעה לערכו היחסי לקפוץ לרמות שעוד לא נראו בשוק אף פעם – מה שהחל לדרבן בתורו עוד ועוד צרכנים לחקור את הנושא ולשקול כניסה לתחום הכרייה הדיגיטלית.

לא פשוט להשיג היום כרטיסי גיימינג לשוק המיינסטרים – והביטקוין, ה-Etherneum, ה-ZCash וה-XMR הם האשמים העיקריים, כך נראה

משם, ההתעניינות בכרטיסי המסך, שהם המוצר החומרתי האופטימלי עבור המשימה הן במסגרת מטבע הביטקוין והן במסגרת רוב המטבעות הדיגיטליים המובילים שמתחרים בו, החלה להתפתח במהירות גבוהה במיוחד – וכיום כבר לא פשוט כלל למצוא בחנויות השונות את דגמי המיינסטרים היעילים של המפתחת האדומה , אשר נחשבים לאופטימליים להשגה הן של הביטקוין והן של מטבע ה-Etherneum המתפתח במידת הפופולריות שלו.

גם נהנית מדרישה מוגדלת עבור חלק מדגמיה, לפי הדיווחים, וכעת נראה ששתי החברות מתכננות לבצע צעדים שיסייעו להן להפיק את המיטב מהמצב החדש הזה – עם "כרטיסי מסך" שיהיו מותאים באופן בלעדי למטלות הכרייה.

ההתפוצצות של הביטקוין הפנתה את תשומת הלב גם למטבעות נוספים – והעניין בכרייה דיגיטלית מרקיע שחקים בשנית

ב-videocardz.com מצהירים כי ב- מתכננים להשיק כרטיסים שמבוססים על ליבות ה-Polaris ללא יציאות כלל, עם מימדים קומפקטיים, צריכת הספק נמוכה ככל הניתן ואף אחריות למספר חודשים בלבד – שכל מטרתם היא לשמש עבור מערכים גדולים לכריית , זאת מבלי להביא למצב בו המלאים של הכרטיסים הסטנדרטיים המיועדים לגיימינג נעלמים באופן מוחלט מהחנויות ופוגעים למעשה בפוטנציאל המכירות של החברה לקהל היעד המקורי שלהם.

NVIDIA מתכננת יישום דומה עבור ליבת ה-GP106 שלה, עליה מבוססים דגמי ה-GeForce GTX 1060 השונים – כאשר במקרה הזה יש לנו אפילו תיעוד של עמדה מפלצתית אשר תוכל לכלול שמונה כרטיסים שכאלו, עם פאסיבי, מימדים מינימליים הן באורך והן בגובה וליבה בשם GP106-100 שמהווה גירסה מוחלשת במעט של ה-GP106-400 וה-GP106-300 המוכרות לנו כיום, עם מטרה להנציל חומרה שלא הייתה איכותית מספיק עבור השימושים האחרים, לכאורה.

המערכת השלמה שחושפת את הדגם המיוחד שהכינה לנו – סביר להניח שלא נראה השקה גרנדיוזית רשמית עבורו
מקור התמונות: videocardz.com

עדיין מוקדם לקפוץ למסקנות רשמיות, אך נראה שמצב כזה עשוי להיות מוצלח עבור כולנו – משתמשים שמעוניינים אך ורק בכרייה יוכלו להנות ממוצרים שמותאמים להם, במחיר מוזל במעט ככל הנראה, בעוד שצרכנים שמעוניינים בגיימינג (או בגיימינג לצד כרייה) יפסיקו לראות מלאים בלתי זמינים לדגמים פופולריים שונים בשל התחרות מול אותם כורים אשר רוכשים כמות גדולה במיוחד של כרטיסים, ואילו היצרניות עצמן ירוויחו פעמיים כמובן, הן מהגיימרים והן מאלו שמעוניינים להרחיב את הארנק הרשתי שלהם.

עד מתי ימשך הטירוף העדכני הזה והאם AMD ו- יספיקו למצות אותו לפני שידעך בשנית? נחיה ונראה.


תגיות

31 תגובות

 1. "למוצריה המצטיינים ביכולות הקרייה שלהם" – קותבים "כרייה"

    1. אכן מפגר, ומאוד בעייתי.
     בסופו של דבר מדובר על בזבוז הרבה מאוד אנרגיה על משהו שלא שווה כלום. יותר גרוע מהשטרות חסרי הערך שלפחות עולים גרושים להדפסה.

     הדבר עלול לגרום לבעיות כלכליות רציניות, או לחילופין פשוט להפיל את השווי של ביטקוין לאפס.

    2. אני לא מבין על איזה בעיות כלכליות אתה מדבר. אין ספק אבל שביטקון יוצר בעיות גם עם לא ישירות כלכליות (כמו קלות שדל העלמת מס וגביה של דמי כופר)
     בכל מקרה אין לכמות הכורים השפעה על הכמות של הביטקונים שתיווצר. בכל מקרה באותו זמן יפסקו להיות ביטקונים חדשים. למעשה כשיש יותר אנשים שמנסים לכרות יותר קשה. אבל אם הרבה מנסים אפשר להניח שביטקון יקר באותו זמן.

    3. אחי תראה thrive, חפש ביוטיוב תבין למה הביטקויין ממש לא מפגר או מה שזה לא יהיה ושווי ערך של אפס לא יהיה לא סתם הבנקים נסיו ועדיין מנסים להעלים את המטבעות מהסוג הזה

    4. מפגר מאוד.
     מצד שני אפשר לומר שמפגר שמשקיעים כוח אדם וכסף להוציא מתכת מסויימת בכמויות גדולות מהאדמה כדי למלא כספות תת קרקעיות. מתכת לא יעילה במיוחד. רק 10% מהזהב משמש לתכשיטים (וגם זה רק בגלל האמנות שזהב שווה הרבה כסף) ורק 2% משמש לתעשייה. כל השאר נשלח לכספות.
     כל זה רק בגלל שיש "הסכמה" שזהב יקר והוא משמש כמטבע. האצטקים גם חשבו שהזהב יפה והכינו ממנו פסלים, אבל לא חשבו שהוא יקר יותר מערך השימוש שלו והמאמץ להפיק אותו. הם היו בהלם מהרעב של האדם הלבן לזהב ולא הבינו בשביל מה הוא צריך כל כך הרבה זהב.
     מצד שני זהב כבר אלפי שנים אנשים "מאמינים" שהוא יקר, אז אפשר להניח שאין הרבה סיכוי שהוא יאבד את כל הערך שלא. מה שכן עלול לקרות לביטקון יום אחד. ובכל זאת עקרונית אין הבדל בין זהב חתיכת נייר מדפסת כשטר או ביטקון. לכולם אין ערך אמיתי מלבד הסכמה של הרבה אנשים שיש להם ערך

    5. איזה תגובה יפה.
     אהבתי במיוחד את החלק "הם היו בהלם מהרעב של האדם הלבן לזהב ולא הבינו בשביל מה הוא צריך כל כך הרבה זהב"

 2.  

   

  בעודנו מדברים על AMD רבות לאחרונה, צץ הנושא הזה:

   

  AMD: Forget Vega, Look At The Crypto Currency Opportunity

   

  https://seekingalpha.com/article/4079168-amd-480minus-580-graphics-cards-sold-nationwide?auth_param=1e69rs:1cjdk1a:9ac2427a90e9c6faff895fbd506b136e&uprof=45&dr=1#alt2

   

  למותר לציין שגם בארץ המלאים די נעלמו, ואין להשיג עוד כרטיסים גראפיים של AMD מדגמי 570/580 – לפחות

  לא אצל KSP (הגדולים ביותר בשוק הישראלי), מה שמעיד כנראה על מצב המלאים בשוק המקומי די טוב.

 3. מי צריך ביטקוין בעוד שחנויות החלו לימכור את הכרטיסים המיסכנים של RX480/580 במעל ל700$ לכרטיס! ובפעם הראשונה בעולם בישראל הכרטיסים זולים ביותר מ50% מהעולם אפילו אחרי הכפלת המחיר חחחח.

 4. למה שלא תגדיל את הייצור של הכרטיסי מסך הרגילים.

 5. מישהו יכול להסביר בבקשה למה צריך כרטיס מסך מיוחד בשביל כרייה ? ועוד בלי יציאת וידאו ?

   

  תודה.

 6. ציטוט של y4niv

  מישהו יכול להסביר בבקשה למה צריך כרטיס מסך מיוחד בשביל כרייה ? ועוד בלי יציאת וידאו ?

   לא "צריך" אלא זה מאפשר להם להיות יותר זולים בהשוואה לכרטיסים עם יציאת וידאו ועם אחריות מלאה ולשמור מלאי גם לכרטיסי גיימינג הרגילים.

 7. ציטוט של arik100

  זה לא קצת מפגר? שכוח מחשובי לשום מטרה יוצר כסף?

  ממש כמו בנק שמייצר לעצמו עוד כסף לשום מטרה (פרט לרווח)

 8. ציטוט של פולי הקנטאור

   לא "צריך" אלא זה מאפשר להם להיות יותר זולים בהשוואה לכרטיסים עם יציאת וידאו ועם אחריות מלאה ולשמור מלאי גם לכרטיסי גיימינג הרגילים.

  אז למה לא להשתמש פשוט במאיץ הגרפי של המעבד ולחסוך גם את הכרטיס ה"יעודי" ?

 9. ציטוט של y4niv

  אז למה לא להשתמש פשוט במאיץ הגרפי של המעבד ולחסוך גם את הכרטיס ה"יעודי" ?

  כי הגרפיקה של אינטל חלשה וגם ייתכן ולא מתאימה לסוג הכרייה הזה+ זה הרבה יותר יקר בחס לביצועים לקנות את המעבד רק בשביל הגרפיקה שלו.

 10. ציטוט של פולי הקנטאור

  כי הגרפיקה של אינטל חלשה וגם ייתכן ולא מתאימה לסוג הכרייה הזה+ זה הרבה יותר יקר בחס לביצועים לקנות את המעבד רק בשביל הגרפיקה שלו.

  למה צריך גרפיקה בשביל כרייה ? מה הפעולה בעצם ?

 11. ציטוט של y4niv

  למה צריך גרפיקה בשביל כרייה ?

  לא צריך אלא זה הרבה יותר יעיל.

  למה זה ככה אני לא בטוח אבל תקרא על כרייה אם אתה רוצה להבין.

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close