הארד דיסק מזיכרונות DDR ?

לפני קצת פחות מחודשיים הציגה חברת Gigabyte בתערוכת Computex בטיוואן את ה-iRAM, מוצר זה עושה שימוש בזיכרונות DDR-I לצורך יצירת HD בתצורת SATA. בתמונות שראינו בזמנו נראה המוצר ככרטיס PCI שבו מצויים ארבעה סלוטים עבור הזיכרונות אותם נצטרך להתקין בכרטיס – לאחר מכן יחובר הכרטיס באמצעות כבל SATA פשוט ויזוהה כ-HD לכל דבר.

הקונספט הנ"ל אינו חדש בשוק שכן כבר כמה שנים אנו נהנים מהיתרונות של זיכרונות הפלאש, זיכרונות אלו שגם הם אינם מבוססים על חלקים נעים (ועל כן שמם הכולל  " Solid State "), באופן כללי מהירים יותר בהשוואה ל-HD מכאני אך חסרונם הגדול הוא שכמות המחיקות של המידע עליהם מוגבל – ועל כן אינן יעילים לשימוש בתור HD ראשי. ה-iRAM של Gigabyte אמור לפתור בעיה זו על ידי כך שהוא לא עושה שימוש בזיכרונות FLASH אלא בזיכרונות DDR הנבדלים מזיכרונות ה-FLASH במבנה בצורה מהותית. בעוד זיכרונות ה FLASH אינם זקוקים למתח על מנת לשמור את המידע עליהם, זיכרונות ה-DDR צריכים אספקת מתח קבועה על מנת לשמר את המידע עליהם. ב-Gigabyte פתרו בעיה זו על ידי הצבת בטריה על גבי הכרטיס שתשמור על המתח הדרוש לשמירת המידע (ולכן גם חיסרון מובנה שכן אם לא מחליפים את הבטריה בזמן המידע הולך לאיבוד).

באתר AnandTech לקחו את המוצר לביקורת ראשונה וגילו כי המוצר עד כדי כך מהיר שהוא עוקף בקלות את ה-HD המהיר ביותר בשוק כיום  Western Digital Raptor 74GB, ליתר דיוק בהשוואה בין שתי אבזרי האיחסון גובר ה-iRAM על ה-Raptor כל פעם ואף בהפרשים גדולים.

חשיבות המוצר גדולה במיוחד בזמן זה שכן בתחילת השנה הבאה עוברת גם AMD לעשות שימוש ב-DDR-II על כן משתמשים רבים ישארו עם מלאי זיכרון DDR-I ללא שימוש. מוצר זה עשוי להיות הקניה המשתלמת ביותר על מנת לעשות שימוש באותו זיכרון מיותר.

כמו כן אפשר לחשוב על תחום OC חדש יפתח עבור קהילת ה-OC בעולם : OC ל-HD 🙂

 

לביקורת