האם ה-iPad יהפוך לטלוויזיה ניידת?

Apple תמכור סדרות טלווזיה במיוחד למכשיר ה-iPad שלה תמורת תשלום סמלי של דולר אחד דרך חנות ה-iTunes. בנוסף, צפוי להגיע לשוק בקרוב התקן ל-iPhone הנקרא "iCharge" שיאפשר "לגהץ" באמצעותו כרטיסי אשראי

האם נמצא ייעודו של ה-iPad? לאחר התגובות המעורבות בהן התקבל מכשיר ה-iPad המסורבל עליו הכריזה Apple לאחרונה, מסתמן כי Apple מתכוונת לפתוח בשירות ה-iTunes מדור מיוחד למכשיר ה-iPad, שיושק רשמית בקרוב, באמצעותו ניתן יהיה לרכוש סדרות ותוכניות טלווזיה אמריקאיות תמורת תשלום סמלי של דולר אחד בלבד. בכך, תנסה Apple להגביר את הפופולריות של המכשיר כאשר יגיע לחנויות, שצנחה משמעותית לאחר שהוא הוצג לציבור הרחב. בנוסף, על רקע שמועות ברחבי הרשת לגבי מחירו המוגזם של ה-iPad, נראה כי Apple תדאג יימכר במחירים נמוכים יותר מאלו עליהם היא הצהירה תחילה.
 
שירות ה-iTunes של Apple הוא שירות בין-לאומי דרכו ניתן להוריד תכנים כגון סדרות טלוויזיה או מוזיקה תמורת תשלום. השירות נחשב למצליח ביותר ברחבי העולם, ולפי דיווחים נמכרו דרכו כבר למעלה מ-10 מיליארד שירים. כעת, עם הופעתו של ה-iPad שניחן במסך בגודל 9.7 אינץ' לצד הדיווחים לפיהם ניתן יהיה לרכוש עבורו תוכניות וסדרות טלוויזיה תמורת תשלום סמלי, נראה כי Apple צפויה להזרים רווחים לא מועטים לכיסה.

זאת בנוסף ליכולתו של ה-iPad לעבוד כ-10 שעות רצופות, ובניגוד לציפיות ולדיווחים על כך שהוא נידון מראש לכשלון. ניתן להניח כי במידה והשירות יצליח, תחל Apple במשא ומתן עם אולפני סרטים על מנת להציע גם סרטים חדשים במחירים מוזלים לרוכשי ה-iPad.
המהלך החדש של Apple עשוי להעניק משמעות חדשה למכשיר ה-iPad, שכן מחשבי נטבוק או מכשירים אחרים כגון iPod Touch מספקים חווית צפיה ירודה יותר. במידה ומכשיר ה-iPad גם ימכר במחיר נמוך יותר מאשר זה שפורסם בהכרזה, ייתכן כי המוצר עוד יהפוך למשתלם בסופו של דבר, בניגוד לכל התחזיות.

חידוש נוסף שצפוי להפוך את מוצריה של Apple לשימושיים אף יותר, הוא הפיתוח החדש שנקרא iCharge – התקן המתחבר למכשיר ה-iPhone, באמצעותו בעלי עסקים קטנים יוכלו להשתמש במכשיר שלהם לצורך סליקת כרטיסי אשראי. כאשר הכרטיס "יגוהץ" במכשיר, האפליקציה תדאג להעביר את התשלום לחשבון הרצוי, תוך שמירת כל הנתונים הנחוצים. הלקוחות אף יתבקשו לחתום על גבי מסך המגע של ה-iPhone, וקבלה תשלח לכתובת האימייל שלהם. ללא ספק מדובר בהתקן מהפכני המוכיח כי ה-iPhone הוא מכשיר כמעט כל יכול, המצטרף לאפליקציות ותוספים אחרים ל-iPhone שנועדו להציל חיים.