האם ה-iPad יגיע לשוק מאוחר מהצפוי?

הגעתו של מכשיר ה-iPad, שיצר ציפיה כה גדולה בעולם, עלולה להתעכב בעקבות בעיות ייצור טכניות. המכשיר עשוי להימכר תחילה בארה"ב בלבד, ויגיע רק בהמשך למדינות אחרות

מחשב ה-Tablet הכה מצופה של Apple, עליו הכריזה החברה לא מזמן, עשוי להפוך למכשיר שיימכר ברדיוס מוגבל ביותר, זאת בניגוד לציפיות חסרות התקדים שהציפו את הרשת בתקופה שלפני ההכרזה. מומחים שונים מעולם המחשבים מעריכים כי החברה הטיוואנית האחראית על ייצור מכשירי ה-iPad, נתקלה בבעיות טכניות שמונעות ממנה לעמוד במכסת המכשירים הדרושה. היצרנית, Hon Hai Precision, צפויה לייצר כ-300,000 מכשירים בלבד כאשר Apple ציפתה לכמעט מליון מכשירים שיהיו זמינים ברחבי העולם בעת השקתו הרשמית של ה-iPad. בעקבות זאת, עשויה Apple לדחות את הגעת המכשיר לשוק בצורה רשמית עד לסוף חודש אפריל – דבר שללא ספק יפגע בלוח הזמנים של החברה.
 
"היצרנית שלקחה על עצמה לייצר את מכשירי ה-iPad נתקלה בבעיות, מה שעלול להגביל את זמינותו ברחבי העולם לתקופה מסויימת" פורסם בחלק מהדיווחים, וכי הציפיות הן ש-Apple תמכור כ-1.2 מליון מכשירי iPad עד סוף השנה. עם זאת, יש לציין כי הדיווחים הללו עשויים להיות לא אמינים, שכן באחד הבלוגים נחשף כי האדם שהדליף את הדיווחים אמנם נמצא בסוד העניינים, אך חלק מהדיווחים הקודמים שלו התבררו כלא נכונים בעליל. על כל פנים, במידה והשמועות יתבררו כנכונות, סביר להניח כי רווחיה של Apple ממכירות ה-iPad יהיו משמעותיים, זאת בעקבות מחירו הגבוה.
עוד נראה כי Apple עשתה טעות כאשר מיהרה להכריז על מכשיר ה-Tablet שלה, אשר כעת ברור שאינו יהיה מהפכני במיוחד. ניתן היה לצפות מחברת ענק כגון Apple כי דיווחים ושמועות כגון אלו כלל לא יגיעו לרשת, שכן על החברה מוטלת האחריות המינימלית לוודא את ייצור המכשיר בסטנדרטים המתאימים, כיאה למכשיר שהכניס את כל העולם למתח וציפיה.
מאידך, החברה כבר הוכיחה כי היא מעדיפה לפעול בדרכה שלה מבלי להתחשב יותר מדי במצב הקיים ומבלי לבדוק את ההשלכות הצפויות – אך כנראה שבעולמינו, לחברה שיצרה את המכשיר הסלולרי המצליח והמתקדם ביותר בעולם, מותר הכל.