האלטרנטיבה ל-NUC? מחשבים זעירים וחרישיים עם מעבדי Ryzen • HWzone
מחשביםכרטיסי מסךכתבות נבחרות

האלטרנטיבה ל-NUC? מחשבים זעירים וחרישיים עם מעבדי Ryzen

חברה בשם Tranquil תאפשר לכם לקבל מחשב סלוני בפרופיל נמוך עם שבבי ה- Embedded הכפולים ומרובעי הליבות

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


מחשבי ה-NUC של אינטל ונגזרותיהם שולטים ביד רמה בעולם מחשבי ה-PC הזעירים המיועדים לסלון הביתי, כש- כמעט ואינה קיימת בתחום. האם זה עוד ישתנה? חברת בשם Tranquil עשויה להיות זו שתביא את הבשורה.

מרכישת המחשבים מבריטניה הציגה שלושה דגמים ממוזערים חדשים, בנפח של מעט יותר מליטר וחצי ועל טהרת הקירור הפאסיבי החרישי, שמבוססים על שבבי ה-Ryzen Embedded בעלי מעטפת תרמית מקוצצת (בין 12 וואט ל-25 וואט, בתלות בהעדפת החברה המשלבת אותם במוצריה)  – ומיועדים להתמודד בכבוד מול מחשבי מבוססי דורות ה-Coffee Lake וה--R.

קטן, שקט, צנוע – אבל גם לא זול בכלל

התענוג הזה לא יהיה זול במיוחד לחובביה של AMD: דגם הבסיס עם מעבד V1202B בעל זוג ליבות Ryzen וליבה גראפית מובנית צנועה מסוג Vega 3, זכרון בנפח 8GB וכונן של 250GB תתומחר בכ-870 דולר, דגם ביניים עם שבב V1605B בעל ארבע ליבות Zen וליבה גראפית מסוג Vega 8, זכרון דינאמי של 16GB וכונן של 250GB תעלה בערך 1,000 דולר – ואילו הגרסה העליונה עם אותו מעבד V1605B לצד כונן של טרה-בייט אחד וזכרון בנפח 32GB תעלה כבר 1,480 דולר למעוניינים.

היכולת להפעיל מספר גדול של מסכים בו זמנית תוכל להפוך את מחשבי ה- הממוזערים למתאימים מאוד עבור שימושים מסחריים, פרסומיים וארגוניים

המחשבים של Tranquil PC יציעו קישוריות אלחוטית מובנית, הגנת מפני אבק (אך לא מים) בתקן IP50, שלושה חיבורי USB Type-A, חיבור USB Type-C אחד, חיבור Ethernet קווי וגם ארבע יציאות שיאפשרו להפעיל עד ארבעה מסכים נפרדים מאותה היחידה.

כבר ראינו כמה לוחות עם מעבדי Ryzen Embedded בתוכם בשוק – אך זו כנראה הפעם הראשונה בה הם משולבים בתוך מערכת מלאה ומוכנה לשימוש היישר מהקופסה

המוצרים הנוכחיים הם מעניינים, אך אנחנו מוכרחים להודות כי אנחנו כבר מסתכלים אל העתיד, ומקווים למצוא שם הצעות עוצמתיות ומתקדמות עוד יותר מבית – משהו שהיא כבר הוכיחה שהיא יכולה לעשות כשמבקשים זאת ממנה, הן עם מוצרי ה-Kaby Lake-G של המתחרה שכוללים בתוכם ליבות Vega גראפיות עוצמתיות הרבה יותר, והן עם קונסולת ה-Subor Z Plus המיועדת לשוק הסיני, וכוללת בתוכה פתרון עיבוד ייעודי עם ארבע ליבות וליבת גראפית בעלת 24 אשכולות עיבוד.

"קונסולת" ה-Subor Z הסינית שמיועדת לשמש פלטפורמת משחקים לבתי עסק ולצרכנים ביתיים ללא ידע טכני – עם המקבילה הישירה של למוצרי משפחת ה--G

אותה יחידת APU ייעודית אמורה להעניק מירביים דומים, ואולי אף עדיפים, על אלו של ה-PlayStation 4 Pro – והכל במעטפת דקה יחסית ובלוח מודפס צנוע שבהחלט ניתן לדמיין אותו נכנס גם אל תוך שולחניים מרובעים בנפח כולל של ליטרים בודדים. נחזיק אצבעות לכך שתוכניות כאלה אכן נמצאות בשלבי בתוך המחנה האדום.

גבוהים בתוך מחשב סלוני זעיר יהפכו לקטגוריה נפוצה ורחבה בקרוב? הפוטנציאל לכך בהחלט קיים


תגיות
Back to top button
Close
Close