דל תשיק ניידים עם כוננים מוצפנים • HWzone
מחשבים

דל תשיק ניידים עם כוננים מוצפנים

דל הינה היצרנית הראשונה שתשווק ללקוחותיה העסקיים מחשבים בעלי כונני הצפנת דיסק מלאה.

בשנים האחרונות מהפיכת המידע האופפת אותנו התעצמה, וכעת כל מידע בו אנו חושקים נמצא זמין לכל דורש. בד בבד, התפתח תחום אחר הנוצר ככורח יוצא – גניבת מידע. בכל ארגון ובכל חברה קיים כיום סוג כלשהו של מידע רגיש, אשר אין בכוונת הארגון לחשוף אותו מסיבות כאלו ואחרות. משום כך, הצפנת המידע ומידורו הינם חיוניים להמשך התקיימות הארגון ותפקודו השוטף.

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


חברת סיגייט (Seagate), החברה הגדולה בעולם לייצור כוננים קשיחים ופתרונות אחסון, החלה בזמן האחרון לשווק ביתר אגרסיביות את כונני ה-FDE (כוננים עם הצפנת דיסק מלאה) מתוצרתה, כאשר חברת McAfee, המוכרת לנו יותר מעולם תוכנות האנטי-וירוסים ואבטחת המידע, תספק את ממשקי השליטה והניהול לצוותי ה-IT של הארגון. דל (DELL) הינה יצרנית המחשבים הראשונה אשר עתידה להשיק את הכוננים החדשים בקיבולת של עד 320 ג'יגה-בייט בדגמים מסויימים מתוצרתה. בעוד ששילוב החומרה והתוכנה בעניין זה נראה מפתה לארגונים, משתמשים רגילים אשר יבחרו בשילוב זה, יצטרכו להיות זהירים ביותר בעת השימוש בכונני ה-FDE.

הכוננים החדשים מבית סיגייט הינם זמינים במהירויות של 5400 סל"ד ו-7200 סל"ד, ובקיבולות של עד 320 ג'יגה-בייט בדגמי ה-Latitude ו-Precision בניידים מתוצרת דל. בנוסף, דל מאפשרת את שילוב הכוננים גם במחשבים נייחים כדוגמת ה-Optiplex 960 מתוצרתה. על פי החברה, כוננים נוספים בקיבולת של 500 ג'יגה-בייט יושקו עד סוף השנה הנוכחית.

בהתחשב באיום גניבת המחשבים הניצב יום יום בפני החברות, קל לראות מדוע שימוש בכוננים שכאלו הינו צעד הגיוני. בעזרת תוכנת השליטה מבית McAfee, יוכלו צוותי ה-IT בארגונים לשלוט מרחוק על מחשבים ניידים המשוייכים לארגון, אשר בהם מותקן בעל FDE. התוכנה שולטת בניהול משתמשים, מדיניות הצפנה, מצב הצפנה, קביעת סימן האימות ופתיחת נעילת הכונן.

מה זה FDE?
כונני FDE (ר"ת Full disk encryption) הינם כונני הצפנה עצמית, הפועלים בהצפנת חומרה שקופה של 128 ביט, מה שאומר שכל פיסת מידע המאוכסנת על גבי הכונן, מוצפנת בצורה אוטמטית. על מנת לקבל גישה אל המידע האגור בכונן נדרשת סיסמא. בהעדר הסיסמא, הכונן והמידע המאוכסן עליו נשארים מאובטחים. באם הכונן אובד בצורה כלשהי, או נגנב ולאחר מכן נמצא, או לחילופין – במקרה שהמשתמש פשוט שכח את סיסמתו, צוות ה-IT של הארגון יוכל לבטל את נעילת הכונן דרך תוכנת השליטה, ולהחזיר למשתמש את השליטה במידע הנמצא בכונן.

על אף האמור, ישנם גם חסרונות בעניין. כונני ה-FDE עתידים להגיע גם אל השוק הצרכני, ובאם תבחרו לרכוש כונן שכזה, תצטרכו להתייחס לאזהרות המופיעות במדריך המשתמש ברצינות המירבית. בעוד שמטרת כונן ה-FDE הינה הצפנת מידע ומניעת גניבתו באם נגנב, באותה מידה זה גם יכול למנוע מכם לאחזר את המידע במידה ושכחתם את הסיסמא. על פי , נכון לכתיבת מילים אלו, אין באפשרות החברה לאפשר לצרכנים בודדים כניסה למידע במידה והם שכחו את סיסמתם.


תגיות

3 תגובות

  1. DELL ראשונה?
    מאיפה אתם מביאים את הבולשיט הזה?
    FDE זה דבר מאוד לא חדש
    Lenovo (בליין העסקי ThinkPad) הציעה כונני FDE עוד מלפני שנה.

  2. אולי הם התכוונו..
    אולי הם התכוונו שהם הראשונים שמציגים בקיבלות של עד 320 ג'יגה ובסל"ד כזה? אני לא מכיר את הכוננים של הסדרות שאתם מדברים עליהם, אבל אני מאמין שהם התכוונו לזה, אין הרבה אפשרויות

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close