דל משיקה נייד חלונות צבעוני במחיר של 200 דולר בלבד • HWzone
מחשביםמחשבים ניידים

דל משיקה נייד חלונות צבעוני במחיר של 200 דולר בלבד

צנוע מדי או משתלם במיוחד? היצרנית האמריקאית מצטרפת אל הטרנד החדש עם מחשב נייד מבוסס 10 בעלות מינימלית

ההצלחה המפתיעה והמרשימה של מחשבי ה-Chrome OS הביאה יצרניות רבות, בשיתוף פעולה עם עצמה, לנסות וליצור מוצרים מתחרים מקבילים אשר מבוססים על מערכת החלונות – תחילה במחירים של כ-300 דולר, ולאחרונה סוף סוף גם במחיר מינימלי עוד יותר של 200 דולר בלבד, אשר תואם באופן מלא את מה שניתן למצוא בקטגוריית ה-Chromebooks כבר כמה שנים.

אחריו שראינו הצעות מאייסר ואסוס, נראה כי הגיעה גם התור של דל (Dell) האמריקאית להצטרף למשחק עם ה-Inspiron 11 3000 החדש – אולי החלונות הזול ביותר שהחברה יצרה מאז ומעולם.

dip3

כפי שניתן לצפות מנייד במחיר שכזה, ה-Inspiron 11 החדש הוא נייד בסיסי מאוד עם מסך 11.6 אינץ' ברזולוציית 768x,1366 פיקסלים, עם שבב Celeron N3050 כפול ליבות Airmont (אטום) בתדר 1.6GHz, זכרון RAM של 2GB, נפח אחסון פנימי מבוסס תקן eMMC של 32GB, מערכת 10 בגירסת 64 ביט וגם סוללת 32-וואט-שעה שאמורה לספק עד עשר שעות עבודה עם שאר המפרט הצנוע.

dip2
שוקל פחות מ-1.2 קילוגרם, עם עובי סביר יחסית וגם מראה מפתיע לחיוב בהתחשב במחיר

אלמנטים חיוביים בהצעה מבית דל הם קישוריות Wi-Fi עם תמיכה בתקן ה-802.11ac העדכני, יציאת HDMI 1.4a בגודל מלא, צמד רמקולים סטריאופונים עם תמיכה בתוכנה האודיו של חברת Waves, חיבור 3.0 בגודל מלא וחיבור 2.0 נוסף, חריץ לכרטיסי , מקלדת Chiclet שעמידה למים ונוזלים בלתי רצויים אחרים וגם מעטפת פלסטיקית חביבה ובוהקת, אשר תהיה זמינה באדום, כחול או לבן.

מקור: arstechnica.com
מקור: arstechnica.com

באתר הרשמי של החברה מוזכרת גירסה נוספת של ה-Inspiron 11 3000 שתצוייד בכונן קשיח מכאני בנפח 500GB ובזכרון של 4GB ותהיה פונקציונלית הרבה יותר (בתוספת עלות, כמובן), אך כנראה שגם הגירסה הסטנדרטית שהזכרנו בשתי הפסקאות הקודמות תהיה טובה מספיק בתור לילדים צעירים, ולכל מי שזקוק בעיקר לצרכים של גלישה ועבודה משרדית בסיסית – בעיקר אם יש לו חיבה מסויימת למכשיריה של דל.

תגיות
Back to top button
Close
Close