כונני NVMe SSD מהירים של אינטל עם מחירים מעולים • HWzone
מחשביםאחסוןמבצעים מרחבי הרשת

כונני NVMe SSD מהירים של אינטל עם מחירים מעולים

עדכון: באופן לא ממש מפתיע, המלאי של הכונן בנפח 2טרה-בייט אזל במהירות והוא איזו זמין עוד בשלב זה.

עם זאת, עדיין מוקדם להתייאש – באמאזון ניתן להשיג דגם טרה-בייט וגם דגם 512GB של ה-Intel 660p במחירים נהדרים משלהם: 760 ש"ח לדגם בעל הנפח הגדול מבין השניים ו-310 ש"ח בלבד (!) לדגם הקטן, מהמחירים הזולים ביותר עד היום עבור כונני בטכנולוגיית ה-.

הכתבה המקורית: הדילים לבלאק פריידיי מעלים הילוך עם עבור דגם ה- של יצרנית השבבים – במחיר הנמוך ביותר שראינו עד היום, ובהפרש ניכר

מחפשים את כונן ה-SSD האולטימטיבי בבלאק פריידיי? יש סיכוי שזה הוא: דגם ה-Intel 660p, שהושק מוקדם יותר השנה בתור הדגם הביתי הראשון שמבוסס על שבבי NAND תלת מימדיים בתצורת QLC עם ארבע ביטים של מידע בכל תא אחסון, נמכר ב-Newegg כעת במחיר סופי של 1,140.76 ש"ח – לנפח של 2 טרה-בייט.

מדובר במחיר דומה לאלו הזולים ביותר אי פעם שפגשנו עבור כונני בנפח 2 טרה-בייט, בתצורת ה-2.5 אינץ' המסורתית המוכרת – אך כן מדובר בכונן בתצורת M.2 ממוזערת, עם תמיכה בתקן ה- שמאפשרת לו לפרוץ את מגבלות המהירות של תקן ה-SATA ולהציע מהירויות העברה רציפות של עד 1.8GBps, בתוספת לביצועים אקראיים של עד 220,000IOPS בעבודה עם קבצי 4KB קטנים.

במחיר שטרם לא הכרנו – זול אפילו יותר מדגם ה-EX920 של HP

ראוי לציין כי ה-Intel 660p הוא לא אחד מכונני ה-NVMe המהירים והמתקדמים ביותר בשוק כולו, בהשוואה למוצרים כדוגמת ה-970 EVO או 970 PRO מבית – אך הוא כן כונן שמציע יעילות פעולה גבוהה וביצועים שברוב המקרים עדיפים באופן מוחשי על פני אלו של כונני ה-SATA המובילים, וכאשר רמות המחירים שלהם שוות למעשה הוא זוכה ליתרון משמעותי.

אם אתם מעוניינים בנפח זריז וגדול ככל הניתן מבלי לקרוע את הכיס בצורה קיצונית – כדאי מאוד לבחון את ההצעה הזו.

תגיות

4 תגובות

  1. חסרון גדול הוא ציון של 100TBW לדגם ה 512GB, שזה שליש (!) משאר הכוננים בשוק.

  2. כונן qlc איטי מאוד, אחרי שנגמר המטמון מגיע למהירות שמזכירה כונן מגנטי.
    הוזהרתם.

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close