דיווח: GeForce GTX 1060 בגירסה חדשה עם ליבה שונה בדרך אלינו • HWzone
מחשביםכרטיסי מסך

דיווח: GeForce GTX 1060 בגירסה חדשה עם ליבה שונה בדרך אלינו

דיווח עדכני מצהיר כי מצאה פתרון אפשרי עבור ליבות שלא נוצרו באיכות ראויה מספיק עבור ה-GTX 1070 וה-GTX 1080

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


זה לא סוד שייצור שבבים הוא תהליך קשה ומאתגר מאוד, כאשר גם הטכנולוגיות החדשניות והיקרות ביותר לא יכולות להעניק לנו מצב בו כל השבבים הם זהים ונטולי פגמים – ועל כן אחת מהמשימות החשובות והמאתגרות ביותר של היצרניות והמפתחות בתחום הוא שלב המיון של התוצרים אותם קיבלו, באופן כמה שיותר מדוייק על פי מאפיינים הפיזיים והאלקטרוניים האמיתיים, שיאפשר לחלק אותם לתתי קבוצות אשר יהפכו למוצרים הסופיים וימצו את מירב הפוטנציאל הגלום בהם.

עבור ודור ליבות ה-Pascal החדש שלה, ובפרט ליבת ה-GP104 שהוכיחה יכולות מרשימות בכרטיסי ה- GTX 1080 וה- GTX 1070 הנייחים והניידים, נראה כי נמצאה תוכנית פעולה חדשה שתנסה לנצל את כל אותם השבבים שלא עמדו עד עתה בסטנדרט הגבוה הנדרש.

לפי מידע שמגיע מהאתר videocardz ומתבסס על מקורות אנונימיים בתוספת לשם קוד שהופיע בעדכון האחרון למנהל ההתקנים של החברה, ב- מתכוננים להשקת תת-דגם נוסף של כרטיס ה- GTX 1060 לשוק הביניים – אשר יתבסס על ליבת GP104, במקום על ליבות GP106 קטנות יותר בשתי הוריאציות שקיימות בשוק כיום.

טרם רכשתם לעצמכם כרטיס מסך מהדור החדש? בקרוב יכול להיות שיהיה לכם עוד דגם אחד שתוכלו לבחור
טרם רכשתם לעצמכם כרטיס מסך מהדור החדש? בקרוב יכול להיות שיהיה לכם עוד דגם אחד שתוכלו לבחור

הדגם החדש המדובר עשוי להציע 3GB של זכרון GDDR5 גראפי ו-1,152 יחידות CUDA פעילות, בדומה לדגם הבסיס של ה-GTX 1060 שנמכר כיום בתג מחיר של כ-200 דולר (או כ-1,000 שקלים בשוק המקומי) – זאת למרות שיכיל בתוכו ליבה גדולה יותר, אשר כוללת 2,560 יחידות CUDA במצב בו היא תקינה לחלוטין. לא מן הנמנע כי דגם זה יהיה מוגבל לשווקים מסויימים בלבד, בדומה ל-Radeon RX 470D המעניין אותו השיקה בסין לפני מעט יותר מחודש.

ליבת ה-GP104 נצפתה עד עתה בשלוש תצורות חומרתיות שונות - ונראה שיש פוטנציאל לראות אותה בהמשך בעוד כמה וכמה גירסאות עם כמויות שונות של ליבות עיבוד פעילות
ליבת ה-GP104 נצפתה עד עתה בשלוש תצורות חומרתיות שונות – ונראה שיש פוטנציאל לראות אותה בהמשך בעוד כמה וכמה גירסאות עם כמויות שונות של ליבות עיבוד פעילות

בינתיים נתונים אלה הינם בגדר ניחושים ושמועות בלבד, ועל כן אנחנו נעדיף לשמור על אופטימיות מסויימת – ולקוות שה-GeForce GTX 1060 בעל ליבת ה-GP104 יוצע לשוק הבינלאומי בתור גירסה משופרת במעט של אלו הקיימות, ובתג מחיר שיהיה תחרותי ויצדיק את העדפתה של אשר באופן מובנה תזלול יותר אנרגיה ממקבילותיה הקומפקטיות יותר. נמשיך לעקוב ולעדכן אתכם – כמו תמיד.


תגיות

6 תגובות

  1. זה יותר בשהיל הסינים!
    אל תשכחו שזה לא 1060 מקורי (אלא 1070 או 80 שנפלטו) ועל כן צריכת החשמל בהתאם!

  2. יאפ. מיועד בעיקר לשוק הסיני, סביר שצריכת החשמל תהיה גבוהה יותר, אבל בהסתכל בזאת של GTX 1070, גם אם תהיה זהה זו לא בעיה רצינית

  3. מר ג'ן-סן יכרות לעצמו את אבר הרביה לפני שיאפשר דבר כזה במוצרים שלו שוב.

    ליבה שיכולה לעבוד כ-GTX 1070 תעבוד כ-GTX 1070, יש בדיוק 0% בזבוז של ליבות בדורות האלה.

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close