דיווח: פרטים ראשונים על ליבות ה-7 ננומטר של NVIDIA בקרוב

ליבות דור ה-Ampere העתידי של מפתחת השבבים עשויים להוות את ההפתעה הגדולה במסגרת כנס ה-GTC הראשון לשנת 2019

ההובלה של NVIDIA בעולם העיבוד הגראפי היא ברורה מאי פעם, בייחוד לאחר השקת דגמי ה-GeForce GTX 1660 Ti ו-GeForce GTX 1660 אשר פירקו את אחד המבצרים האחרונים שנותרו ל-AMD בקצה התחתון של הקטגוריה – אך זה לא בהכרח אומר שהיא עומדת לצאת לחופשה כעת. לפי דיווח טרי של האתר Tweaktown יתכן כי הדור הבא של המפתחת כבר נמצא בשלבי פיתוח, ופרטים עליו נקבל בימים הקרובים במסגרת כנס GPU Technology Conference שיתקיים בקליפורניה.

אין לנו הרבה פרטים טכניים אודות ליבות דור ה-Ampere העתידיות, ויש סיכוי לא רע לכך שלא נראה אותן במוצרים מעשיים לפני שנת 2020 – אך אחרי ההשקה המפתיעה של Vega VII בידי AMD עם ליבות בליטוגרפיית 7 ננומטר ראשונות מסוגן בתחום, נראה כי זה טבעי לצפות ש-NVIDIA תתבסס על אותה הטכנולוגיה מבית יצרנית השבבים TSMC בכדי לשמור לעצמה על ההובלה הטכנולוגית ולספק לעצמה אפיקי הכנסות חדשים ויוקרתיים.

כמו מרבית אירועי ה-GTC של NVIDIA, גם זה הנוכחי בסן חוזה עתיד להתמקד בטכנולוגיות למידת מכונה ובינה מלאכותית מתקדמות – כך שהצגת ארכיטקטורת העתיד עבור התחום עשויה להיות מהלך הגיוני ואפילו מתבקש

האם Ampere יחליפו רק את ליבות ה-Volta של עולם ה-HPC, בעוד שארכיטקטורה בשם אחר תהיה זו שתירש את Turing, או שמא נראה חזרה אל אסטרטגיה אחודה עבור כלל המוצרים הקיימים? נמשיך לעקוב ונספק לכם תשובות בהקדם.

מפתחת השבבים הפסיקה לספק לנו מפות דרכים פומביות לפני יותר משנתיים – ומאז כל שנותר לנו לעשות הוא להתבסס על שמועות ונבואות שונות בתקווה להבין טוב יותר את הצעד הבא שלה