דיווח: מעבדי ה-Coffee Lake השולחניים של אינטל מגיעים בחודש הבא

רוצים שש ליבות עיבוד למחשב הביתי שלכם במחיר נמוך יותר מאי פעם בעבר (לפחות במונחיה של היצרנית הגדולה ביותר בתחום)? זה עשוי להגיע ב-5 באוקטובר

אחרי רביעיית המעבדים הניידים שניפצה חלק גדול מהסטנדרטים אותם התרגלנו לראות במשך יותר מחצי עשור, טבעי לראות ציפייה גדולה ודרוכה לבואם של מוצרים נוספים שיהיו חלק מדור ה-Core השמיני של חברת – גם לשוק הנייח וגם במעטפות תרמיות שונות וגדולות מ-15 וואט. כל זה עשוי לקרות בקרוב מאוד, כבר ב-5 באוקטובר, כך נראה.

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


לפי מספר דיווחים מקבילים, כולל תמונות טיזר רשמיות עבור לוחות אם מהדור החדש של חברת Gigabyte, תבצע השקה של מעבדי ראשונים בתחילת החודש הבא – כאשר יש גם סיכוי שהצגתם 'על הנייר' תתרחש אפילו מוקדם יותר, כבר בחודש הנוכחי.

המעבדים השולחניים החדשים קרובים מאוד

נכון לעכשיו, מסתמן כי ההשקה השולחנית הראשונה בדור החדש תכלול לכל הפחות שישה דגמים, כשהפעם גם תת משפחת ה- i3 תזכה להשתתף בחגיגה (בניגוד לדורות קודמים שבהם דגמים אלו הגיעו מעט אחרי ההשקה של דגמי i7 ו- i5 מתקדמים ויקרים יותר), מה שבהחלט יהפוך את העניין לקורץ עבור קהל יעד מורחב: ה- i7-8700K, ה- i7-8700, ה- i5-8600K וה- i5-8400 משושי הליבות אמורים להיות אלו שיגיעו ראשונים, עם מעטפות תרמיות של 95 וואט עבור דגמי 'K' בעלי מכפלת תדר פתוחה ומעטפות תרמיות של 65 וואט לדגמים האחרים – ויחד עמם גם ה- i3-8350K וה- i3-8100 אשר יציעו ארבע ליבות עיבוד, ללא טכנולוגיית HyperThreading וללא תמיכה בתדרי טורבו מומהרים זמניים.

הדגמים שעתידים להיות חלק מההשקה ב-5 באוקטובר

אנחנו כבר יודעים שהמעבדים החדשים ידרשו גם לוחות אם חדשים שיבוססו על ערכת השבבים Z370 (ובעתיד על עוד מספר ערכות שבבים אחרות), אך יתכן כי עבור רוב הצרכנים השדרוג הזה יהיה הגיוני למרות הכל – אלו שזקוקים ליותר מארבע ליבות עיבוד עבור השימושים שלהם יוכלו לקבל זאת כעת במחירים עממיים יותר, ואלו שיכולים להסתפק בארבע ליבות יוכלו לעבור אל משפחת ה- i3 הזולה יותר ואף להמשיך וליהנות מיכולת המהרה עצמית, תודות לדגם ה- i3-8350K שהוזכר קודם.

פוסטר לוחות האם שחשף, בין היתר, את תאריך ההשקה

תגי המחיר של דגמי הדור השמיני אמורים להיות דומים לאלו של דגמי Core i3, Core i5 ו-Core i7 מקבילים מדורות ה-Skylake וה-Kaby Lake, ויהיה מסקרן בהחלט לראות כיצד תבחר המתחרה להגיב למהלכים אלו במסגרת משפחות ה- השונות שלה. צפו לעוד מגוון פרטים ומידע בתוך מספר שבועות מהיום.

צפו לתוספת משמעותית בהחלט במשושים החדשים, בייחוד ביישומים שנבנו והותאמו לכך מבעוד מועד