דיווח: מחיר המעבדים הנייחים בדור החדש של אינטל ללא שינויים ניכרים

פירוט דגמים ומחירים שנצפה בחנות קנדית מקוונת נותן לנו עדות לכך שבאינטל עשויים לשמור על רמות מחיר דומות מאוד עבור מעבדי ה-, בהשוואה לאלו המוכרות לנו כיום

הרבה שאלות עולות לנו בהקשר ל-Coffee Lake, דור המעבדים השולחניים הבא של , בעקבות מעט הפרטים הרשמיים שכבר נחשפו יחד עם עיצוב המארזים המסחריים הסופיים – מדוע אין תמיכה לאחור בלוחות האם, האם נראה גם דגמים מרובעי ליבות לצד המשושים החדשים, האם נראה דגמים חדשים עם מכפלות פתוחות וכדומה.

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


לשמחתנו, תשובה אפשרית אחת לסימני השאלה התקבלה לאחרונה – עם רמז לא קטן לכך שהמחירים הצפויים לנו יהיו כמעט זהים לאלו של דגמים מקבילים מעידן ה-.

התמחורים שנחשפו בחנות הקנדית
מקור התמונה: techreport.com

לפי מידע שנצפה באתר רשת PCCanada, שישה דגמים מרכזיים בדור ה- השמיני, החל מה- i7-8700K בקצה העליון ל- i3-8100 בקצה הנמוך, ישאו תגי מחיר שגבוהים באחוזים בודדים, בין אפס לשבעה אחוזים, בהשוואה לדגמים הישירים שאותם הם מחליפים – כאשר במקרה של ה- i3-8350K המרובע המסקרן נצפית אפילו ירידה של כשלושה אחוזים בעלות. לא רע.

שיפור של עשרות אחוזים בביצועים (מרובי הליבות) – באותו תג מחיר, פחות או יותר

גם אם המספרים הספציפיים אינם מדוייקים באופן מוחלט, הם כנראה שוללים אפשרות (תיאורטית) להקפצה משמעותית ברמות המחיר שהייתה עשויה ללוות את הזינוק במספר ליבות העיבוד הלוגיות והפיזיות, ועל כן ניתן לנשום לרווחה – בין היתר משום שעניין זה מקבל חיזוק נוסף מכיוון דגמי ה- Refresh הניידים שנותרו עם תגי מחיר דומים (ואפילו נמוכים באחוזים בודדים) למרות הכפלת כמות הליבות הזמינה.

המחירים הניידים אשכ הוכרזו נתנו לנו סיבה לתקוות חיוביות, ועכשיו היא מתחזקת

אז בשורה התחתונה, אמנם נידרש לרכוש לוחות אם חדשים, אבל היי – לפחות לא אמורות להיות "הפתעות" נוספות אשר ייקרו את התהליך הזה.