דיווח: מחירי לוחות האם יעלו בכ-10 אחוז בקרוב • HWzone
מחשביםלוחות אם

דיווח: מחירי לוחות האם יעלו בכ-10 אחוז בקרוב

עוד מכה לצרכנים – העלאת השכר הבסיסי בסין ומחירה היקר של העופרת עתידים להביא לעליה משמעותית במחיר לוחות האם החל מהחודש הבא

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


כאילו שהמחסור בשוק הכוננים הקשיחים ועליית המחירים הפראית אינה קשה דיה לבליעה עבור הצרכנים, באופק נראית כעת גזירה נוספת – מחירי לוחות האם עתידים לעלות גם הם, כבר במהלך החודשיים הקרובים.

Digitimes.com מדווח כי שתי יצרניות לוחות האם הגדולות בשוק, אסוס ו-, יעלו את מחירי לוחות האם שלה בכ-10 אחוז עד סוף הרבעון הנוכחי (שיסתיים בסוף חודש מרץ), כתגובה להעלאת השכר הבסיסי ברחבי סין בכ-10 אחוז בממוצע שנכנסה לתוקפה בתחילת שנת 2012, ובהתאם לעליית מחירי העופרת בעולם ביותר מ-8 אחוזים בשבועות האחרונים.
יצרניות לוחות האם האחרות בתחום לא הוזכרו בדיווח, אך ניתן להניח כי קיימת סבירות גבוהה שהן ילכו בדרכן של מובילות השוק הבולטות.

מחיר לוחות האם אמור לתפוח זמן קצר לפני הגעתם לשוק של דור מעבדי ה-Ivy Bridge של אינטל ודור מעבדי ה-Trinity של . תוסיפו לכך את מחירי הקשיחים שכנראה לא יוזלו בצורה משמעותית בעתיד הנראה לעין, וקיבלתם דור חומרה חדש שיהיה לא זול.

תוכלו להתנחם בכך שרמת החיים
של הפועל הסיני הממוצע תשתפר במקצת

בימים אלו ישנה בעיה כלכלית פוטנצאלית נוספת שמקורה בסין – המדינה הצומחת אחראית לכ-97 אחוז מן היסודות הנדירים בעולם כולו, וכעת ביקוש נרחב להם בתוך סין עצמה מביא אותה לשקול הגבלה של היצוא לשאר מדינות העולם. במידה וסין תחליט לממש את התוכניות הללו, אנו עתידים לראות עליות מחירים משמעותיות לא רק בתחום החומרה, אלא במרבית תחומי האלקטרוניקה והטכנולוגיה באשר הם. נקווה לטוב.

המצב הקיים מהווה "שידור חוזר" מדויק למדי לעליית המחירים בתחילת השנה שעברה, כשגם אז העלו היצרניות את מחירי לוחות האם ב-5 עד 10 אחוז בשל עליית שכר העבודה בסין ועליית מחירי העופרת.
בחודש מאי 2011 ראינו עליית מחירים נוספת ב-3 עד 8 אחוז שמקורה במחסור ברכיבים בשל רעידת האדמה והאסון הגרעיני שפקדו את יפן.

יחד עם עליית המחירים הקרובה, נראה כי לוחות האם התייקרו בכעשרים אחוז בממוצע בתוך קצת יותר משנה – נתון לא בדיוק מעודד עבורנו, הצרכנים. לצערנו הרב, נראה כי אין הרבה מה לעשות כנגד העניין, אלא רק לקוות שבעתיד בכל זאת נראה הורדות מחירים, ולא המשך של המגמה הנוכחית.


תגיות

4 תגובות

  1. זה נהיה מוגזם הטמעות שלהם
    מחר יעלה מחיר הדלק, גם על זה נצטרכך לשלם תוספת ?

  2. אולי אפל תתחיל להתחשב בנו ולעשות תושבת אחת לכמה דורות מעבדים במקום אחת לכל דור?

  3. חאלסס כבר נמאס!!!
    מתי נראה פעם אחת ירידת מחירים??! זהו כבר אי אפשר לקנות מחשב. הלוחות אם יעלו, הקשיחים בשמיים, מה החלק הבא שיעלו?
    חייבים לעשות עצומה עולמית שאף אחד לא יקנה שום מוצר למחשב!

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close