דיווח: דור ה-Pascal של NVIDIA כבר נמצא בייצור • HWzone
מחשביםכרטיסי מסך

דיווח: דור ה-Pascal של NVIDIA כבר נמצא בייצור

בזמן ש-AMD נמצאת בהכנות אחרונות להשקת הדור המקביל ל-GeForce 900, ב- כבר נמצאים לכאורה בעיצומן של ההכנות לדור הבא, שמבטיח להביא עימו מספר טכנולוגיות פורצות דרך

Fury מי? ביום שלישי הקרוב תחשוף AMD דור חדש של כרטיסי מסך שלפי כל הסימנים יוכל סוף סוף לתת פייט אמיתי למוצרי ה-Maxwell 2.0 המרשימים של NVIDIA, אך במקביל נראה שמפתחת השבבים מסנטה מוניקה לא בדיוק מחכה במקומה – וכבר קיבלה לידיה שבבים ראשוניים המבוססים על ארכיטקטורת הדור הבא, Pascal.

nvps9

אנחנו כבר יודעים כי דור ה-Pascal של NVIDIA עתיד להביא עימו מספר בשורות טכנולוגיות גדולות מאוד. הבשורה הראשונה היא קפיצה של שני תהליכי ייצור – מתהליך ה-28 ננומטר "העתיק" שבו מיוצרות כל הליבות הגראפיות של החברה כעת, היישר לתהליך ה-16 ננומטר החדש של השותפה הוותיקה TSMC, כשבנוסף למיזעור הגדול התהליך החדש יבוסס על טרנזיסטורי FinFET תלת מימדיים, להם אמורים להיות מספר יתרונות מהותיים אל מול הטרנזיסטורים המישוריים הרגילים (כפי שכבר הסברנו בעבר).

כמו כן, דור ה-Pascal אמור לאמץ את היוזמה של AMD ולעבור, לפחות בחלקו, לזכרונות HBM מהירים במיוחד – כשאלו צפויים להיות זכרונות HBM 2 עדכניים אפילו יותר מאלו ב-Fury של AMD, עם יכולת להגיע לנפחים משופרים וכמובן רוחבי פס מטורפים אפילו יותר. לקינוח, תמיכה מלאה ב- 12 ותמיכה בעיבוד בעל דיוק משתנה (Mixed Precision) אמורים לסייע למוצרי ה- העתידיים להיות יעילים יותר מכל מה שהכרנו אי פעם בעבר.

מה שהצליחה NVIDIA לעשות עם Maxwell 2.0 ב-28 ננומטר היה מדהים - ואנחנו יכולים רק לנסות ולנחש לאילו גבהים היא תוכל לקחת את הביצועים ב-16 ננומטר ועם רוחב פס כפול לזכרון, במידה ותבחר להמשיך ולהתרכז בביצועי ה-32 ביט על חשבון ביצועי העיבוד הכללי ב-64 ביט
מה שהצליחה לעשות עם 2.0 ב-28 ננומטר היה מדהים – ואנחנו יכולים רק לנסות ולנחש לאילו גבהים היא תוכל לקחת את הביצועים ב-16 ננומטר ועם רוחב פס כפול לזכרון, במידה ותבחר להמשיך ולהתרכז בביצועי ה-32 ביט על חשבון ביצועי העיבוד הכללי ב-64 ביט

ראוי לציין כי אין מדובר כאן על תחילתו של ייצור מסחרי המוני לשבבי ה-Pascal, אלא רק בייצור דוגמאות ראשונות, שיועברו לבחינות ולווריפיקציה ב-. עם זאת, ייצור שכזה עדיין מעיד כביכול על כך שתהליך הפיתוח הראשי הושלם, ומכאן הדרך אל ההשקה המסחרית כבר לא כל כך ארוכה. לרוב, הזמן שעובר בין תחילת ייצור דוגמאות להשקה בפועל הוא כמה וכמה חודשים – ואכן, ההערכות הנוכחיות מדברות על השקת מוצרים ראשונים בהתבסס על ליבות ה-GP100 אי שם ברבעון השני של 2016, כ-9 עד 12 חודשים מהיום.

nvps2

מוקדם מאוד עדיין לצאת בהצהרות כלשהן, אך בהתבסס על הדיווח הזה התחושה הכללית היא ש- עשויה לפתוח בשנה הבאה פער טכנולוגי משמעותי אל מול המתחרה – כזה שלא ניתן יהיה לצמצם או לבטל על ידי תמחורים אטרקטיביים. יהיה מעניין מאוד, גם ב-2016.

היכונו לעידן ה-Pascal
היכונו לעידן ה-Pascal

תגיות

6 תגובות

 1. אין להם מה למהר עם פסקל, יש להם את כל הזמן שבעולם לשחרר את זה עם מתחרה כמו AMD.

 2. יופי של כתבה מושקעת
  אבל כל הטענות שעוד מעט יצא 16NM רחוקות מהמציאות .
  בסה"כ מדובר בניסוי כלים לראות אם המכונה עובדת , מה לשפר , הציפ ילך לבדיקה ובנייה .
  יקח חודשים עד שיצא .

 3. אמרתי לכם.
  (אני יודעת שאתה מזהה) _

  Hi STACK 4\8 _ תקשיבו איזה סקסי זה נשמע…: = סּסּסּ… טֳּאֲַאֲַהה.. קקּ!!
  הFinFet מפתח המון ציפיות …. _ (זוכרים את השידרוג שהביאה SANDY |BRIDGE)

  עכשיו שמתי לב שהם לא ויתרו על הVOLTA.
  כנראה ה V2 של פאסקל יהיה מה שאנו מצפים עכשיו…. ורק אח"כ נראה רינדורים ברמה צבאית.
  רק שלא נחנק מכל המסכים הבאים עלינו לטובה. (הרז' רק ממשיכות לטפס ולטפס)

  האמת אנחנו מחפשים עכשיו איזה 2600K או 2700K בתוספת 770 או 680 ובמחיר נחמד, ורק אז ההמתנה תהיה שווה! _ (אישית מכרתי DC ואין לי מחשב כרגע בדיוק בגלל מה שנראה בעוד שנה)

 4. טוב מאוד , המחשב שלי כיום כבר בן 4.5 שנים בערך והוא עדיין "סוחב" , אז יבוא לי בטוב בסוף שנת 2016 להחליף את המחשב שלי בחדש עם ה-SKYLAKE וה-PASCAL , אז אני בכייף אמתין עוד שנה וחצי , שנתיים .
  רק מה , את הכ. מסך שלי אני חייב לשדרג עכשיו , כי שלי כבר קצת קשה לו להתמודד עם המשחקים החדשים שיוצאים כיום ועוד על רזולוציית QHD של המסך החדש שלי .

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close