דיווחים: המחשב הנייד הראשון של שיאומי יציע חומרה וותיקה במחיר משתלם מאוד

המטאור הסיני מתכנן להתרחב גם על עולם המחשבים הניידים בתחילת שנת 2016, ועשוי לעשות זאת בעזרת שילוב בלתי רגיל ולא צפוי

האם הייתם מוכנים לשקול רכישה של מחשב נייד מיצרנית סינית ללא ניסיון עבר בתחום? זו שאלה שהרבה יצטרכו לתהות בנוגע אליה בקרוב, כך נראה, כשברשת מתגברות השמועות על כך ששיאומי (Xiaomi) מתכננת לקפוץ על עגלת שוק ה-PC, דווקא בתקופה בה עוד ועוד שחקניות וותיקות מוותרות או שוקלות לוותר עליו.

לפי הדיווחים העדכניים ביותר, המחשב הנייד הראשון מבית היצרנית הסינית עשוי להיחשף באפריל 2016, עם עיצוב 'אולטרבוקי' דק ומלוטש – ובעיקר מפרט וותיק למדי שיבוסס על שבבי Core i7 מדור ה-Haswell, מסך 15.6 אינץ' ברזולוציית FullHD, זכרון RAM של 8GB, כרטיס מסך דיסקרטי מדגם GeForce GTX 760M ומערכת הפעלה חינמית מבוססת אחת מהפצות לינוקס הפופולריות.

xmlp

כך בערך עשוי להיראות המחשב הנייד הראשון אי פעם של שיאומי, אבל מה שמעניין באמת יקרה כנראה בפנים, ולא מבחוץ, במקרה הזה

המפרט הזה אולי לא יפיל אף צרכן לקרשים בשל עוצמתו חסרת התקדים, אך עם תג מחיר מיועד של כ-3,000 יואן או פחות, כלומר כ-463 דולר או כ-1,800 ש"ח בלבד – כל העסק מתחיל להישמע הגיוני הרבה יותר. אין ספק כי בדומה לעולם הסמארטפונים, גם בעולם המחשבים הניידים ניתן לדמיין מצב בו צרכנים רבים יהיו מוכנים להתפשר על רכיבים שאינם העדכניים והחדשניים ביותר, בתמורה למחיר שיהיה נמוך פי 2 ואף יותר מאלה שמציעים המתחרים. זה עבד ועובד עבור שיאומי בצורה נהדרת בינתיים כמעט בכל קטגוריה, אז למה לא לנסות את זה גם בעולם המחשבים, בעצם?

דיווחים אחרים מספרים גם על דגמי 12.5 אינץ' ו-13.3 אינץ' שנמצאים בהכנה אצל החברה, לכאורה בשיתוף פעולה עם החברות הטאיוואניות המפעילות קווי ייצור למחשבים Inventec ו-Compal, כאשר על פניו יתכן שדגמים אלו יהיו זולים אפילו יותר מדגם ה-15.6 אינץ' הגדול. יהיה מעניין.

xmlp1

שבב ה-Broadwell 'הקשיש' שאולי יסייע לשיאומי להציע מחיר שקשה לסרב לו גם בקטגוריה הזו