דור המעבדים הנייחים החדש של אינטל יושק באוגוסט? • HWzone
מחשביםמעבדים

דור המעבדים הנייחים החדש של אינטל יושק באוגוסט?

דיווחים חדשים ברשת מצביעים על כוונתה של להשיק דור שולחניים עתירי במסגרת כנס ה-Gamescom, בעוד פחות מחודשיים

האם גם אתם התאכזבתם למראה הדגמים הנייחים של דור ה-Broadwell בתחילת החודש, שאומנם שברו שיאים בכל הנוגע לעיבוד גראפי מובנה אבל לא ממש הצליחו להתעלות על הביצועים הכלליים של הדורות הקודמים? אם להאמין למידע עדכני שמגיע אל הרשת, באינטל ישיקו ממש בקרוב את דור ההמשך שיתן את המענה המתבקש.

לפי דיווח חדש מהאתר הטאיוואני Digitimes, באינטל מכינים השקה של זוג מעבדים נייחים ראשונים מדור ה-Skylake-K (הדור השני ב-14 ננומטר והדור השישי של מעבדי ה-Core), במסגרת תערוכת הגיימינג הגדולה של אירופה, Gamescom, שתחל בגרמניה ב-5 באוגוסט.

מתנה מוקדמת לגיימרים?
מתנה מוקדמת לגיימרים?

בהשקה המדוברת אנחנו אמורים לקבל את דגמי ה-Core i7-6700K וה-Core i5-6600K העוצמתיים ובעלי המכפלה הפתוחה ואלו שרובנו מצפים להם למעשה, בתוספת ללוחות אם שיבוססו על ערכת השבבים המתקדמת ביותר לדור החדש, Z170. את המפרטים הטכניים של שני הדגמים המדוברים (ועוד כמה דגמים נוספים ללא מכפלה פתוחה) אנחנו יודעים מזה מספר חודשים, אגב.

כחודש לאחר ההשקה המיועדת של שני הדגמים המובילים, אנו צפויים לראות השקה של שמונה דגמים נייחים נוספים מדור ה-, ללא מכפלות פתוחות ובגרסאות T חסכוניות יותר – זאת בנוסף לשתי ערכות שבבים נוספות לשוק הביינים, שיענו לשמות Q170 ו-Q150.

skl1

בינתיים אין לנו אינדיקציה ממשית לכך שהדור החדש יהווה פריצת דרך משמעותית בכל הנוגע לביצועים (אם כי אין ספק שהמעבר לייצור בליטוגרפיה של 14 ננומטר יסייע לנו לקבל מוצר יעיל, ואולי גם קריר, יותר), אך אנחנו כן יודעים על מספר שידרוגים משמעותיים שנקבל בכל הנוגע לתמיכה בטכנולוגיות חדשות, עם זכרונות מסוג DDR4, תמיכה מובנית בתקן ה-USB 3.1, תמיכה ב-Thunderbolt 3, יותר ערוצי שיוקצו לחיבורי U.2/M.2/SATA-Express וגם תמיכה בתקשורת ה-WiGig האלחוטית והמהירה במיוחד למרחקים קצרים.

skl3skl2

האם המידע המוקדם בנושא היה מדוייק למרות הכל?

יש סיבה להתחיל ולהתרגש? כנראה שזה תלוי בעיקר ברצון הכללי שלכם (או היעדרו) לשדרג את המערכת הביתית.

תגיות
Back to top button
Close
Close