דגם להמונים וגם צעצוע לשאפתנים: מעבד Athlon חדש של AMD צמא לאוברקלוקינג • HWzone
מחשביםמעבדים

דגם להמונים וגם צעצוע לשאפתנים: מעבד Athlon חדש של AMD צמא לאוברקלוקינג

הכרזות מפתחת השבבים האדומה ליום זה כוללות גם מעבד אחד קטן וזול שמהווה קריצה למשתמשים מתקדמים מצד אחד, ושירות למחשבים דלי תקציב מהצד השני – הכירו את 3000G

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


שוק המחשבים הנייחים לא כולו מוצרים נוצצים במאות ואלפי דולרים, ו- מבינה זאת. לעיתים צריך לדאוג גם לשווקים שזקוקים למעבדים בעלי כח עיבוד מינימאלי לביצוע מטלות נפוצות.

מותג ה-Athlon של ממש כמו מותג ה-Pentium של מתמקד בימים אלו בעיקר במוצרי כניסה בסיסיים ונגישים. אנחנו מקבלים תזכורת שעולם המעבדים למחשבים השולחניים לא מתחיל ב-Ryzen 3 אלא דווקא במעבדי פשוטים יותר.

ה-Athlon 3000G הוא מעבד חדש בעל 2 ליבות ו-4 נימים. הוא מבוסס על ארכיטקטורת Zen Plus של ומיוצר בתהליך 12 ננומטר. מעבד זה למעשה מחליף את 200GE של שנה שעברה ומגיע עם מספר שיפורים.

מעבד 200GE – מקור: Techpowerup.com

אחד מהם הוא גוף קירור רציני יותר באריזה. בעוד שמעבד 200GE של שנה שעברה הגיע עם קירור פשוט העונה לדרישה של מעטפת חום 35W שמעבד זה נושא, ה-Athlon 3000GE יגיע עם קירור ה-Wraith Stealth של , קירור המגיע באריזות של המדורגים ל-65W.

זאת, לא בכדי. ה-Athlon 3000GE יגיע עם מכפלת תדר פתוחה לחלוטין מהקופסא ויאפשר ידנית ככל שתתאפשר בנסיבות. גם את הליבה הגרפית מסוג 3 המובנית בו ניתן יהיה לשפר באמצעות המהרת תדר.

כך למעשה, מצליחה לעניין שני קהלים שונים עם המוצר הזה ששומר על תג מחיר של 49 דולר בלבד (כ-200 שקלים). קהל אחד הוא כמובן זה שיכול להסתפק במעבד שכזה – מחשבים לקולנוע ביתי, אופיס, גלישה באינטרנט וסרטים למשל. מהצד השני, יהיה נהדר לשים אוויר מתקדם עוד יותר על המעבד הזה, להציב אותו בלוח אם מתקדם, ולראות כמה תדר אפשר לסחוט ממנו בעוד שצריכת החשמל נשארת תחת שליטה.

בעבור 49 דולר בלבד, יתכן ורבים יחשקו בו לא רק כמעבד גיבוי, אלא פשוט צעצוע למשחקי אוברקלוקינג. גם הקהל השפוי ירוויח כמובן מהעובדה שכעת המעבד מגיע עם מתקדם יותר מהקופסא ועוד כח עיבוד.

התחרות הגדולה ביותר כיום של ה-Athlon 3000G מגיעה דווקא מדורות העבר של . ה-Ryzen 3 2200G בעל 4 הליבות וליבה גרפית מתקדמת משמעותית מסוג Vega 8 יכול להמצא במחירים נחשקים למדי, ואף צפוי בקרוב לרדת מתחת לקו המס ולהגיע אליכם במחיר של כ-300 שקלים בלבד. ההפרש האחוזי במחיר גדול, ויתכן ויהיו כאלה שעדיין יעדיפו את ה- הקטן.


תגיות
Back to top button
Close
Close