גרסאות הבטא של ויסטה – תאריך התפוגה מתקרב

7 תגובות

מיקרוסופט הודיעה השבוע כי גרסאות הבטא של מערכת ההפעלה ויסטה יפוגו בעוד כחודש, ב-31 למאי. כל מי שנהנה עד כה ממערכת ההפעלה מבלי לשלם עבורה יצטרך להחליט – האם לשדרג לגרסה הסופית, או לחזור ל-Windows XP הותיקה יותר.

ה-31 למאי, זהו התאריך בו גרסאות הבטא של ויסטה (RC1 ,Beta 2 ו-RC2) יחדלו מלפעול ויכריחו את המשתמשים לשדרג לגרסה המלאה של מערכת ההפעלה, או לחזור אחורנית ל-XP, כך פורסם השבוע בבלוג של צוות המפתחים של מערכת ההפעלה ויסטה.

על פי המידע שפורסם, החל מה-18 למאי, בעוד כשלושה שבועות מהיום, מערכת ההפעלה תתריע בפני המשתמשים על כך שתוקפה עומד לפוג ותבקש מהם לגבות את המידע המצוי במחשב בהקדם. כשבועיים לאחר מכן, ב-31 במאי, מערכת ההפעלה תחדול להיות שמישה ותאפשר הפעלתה למשך כשעתיים בלבד לצורכי גיבוי המידע הנמצא במחשב. בצוות המפתחים מדגישים כי בתום השעתיים, המחשב יאתחל את עצמו, ללא אזהרה נוספת.

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


אהבתם? לכו לקנות!

יתרה מזאת, האפשרות להפעיל את המערכת לשעתיים בכל פעם תהיה זמינה רק עד ה-28 לאוגוסט – תאריך התפוגה הסופי בהחלט של גרסאות הבטא, לאחריו כלל לא יהיה ניתן להשתמש במערכת ההפעלה.

אין ספק כי התקופה במהלכה גרסאות הבטא היו זמינות לשימוש חופשי היוותה פרק זמן מספק על מנת להתרשם מיכולותיה של מערכת ההפעלה החדשה. עם זאת, לאור קבלת הפנים הקרירה לה זוכה ויסטה בקרב השוק הצרכני, סביר להניח כי מרבית משתמשי גרסאות הבטא כבר חזרו ל-.