גם AMD יכולה: Zotac חושפת מיקרו מחשב עם שבב מדור ה-Mullins החדש • HWzone
מחשביםמעבדים

גם AMD יכולה: Zotac חושפת מיקרו מחשב עם שבב מדור ה-Mullins החדש

השבב החדש של שמיועד לתת תחרות למשפחת האטום של צץ לו בתוך מחשב נייח זערורי חדש מבית היצרנית שחולשת על התחום ביד רמה. תהיה תחרות?

בזמן שמעבדי ה-Carrizo החדשים מתכוננים לקרב של חיים ומוות מול מעבדי ה-Broadwell, ל-AMD יש עוד משפחת מעבדים חדשה ומסקרנת – Mullins הוא השם, ושבבי האטום העדכניים של המתחרה המרה הם המטרה הגדולה.

שבבי ה-Mullins מיועדים לשחזר את ההצלחה (הרעיונית, לפחות) של שבבי דור ה-Bay Trail, אשר הוכיחו כי הם יכולים להוות אלטרנטיבה לעולם ה- הן במובן המחיר והן במובן צריכת ההספק והביצועים עצמם.

כמו כל מוצרי ה-APU מבית , היתרון הגדול של שבבי ה-Mullins על פני התחרות אמור להגיע מהליבה הגרפית המובנית, אשר תהיה ליבת R3 עם 128 יחידות עיבוד אליה יתווספו 2 או 4 ליבות עיבוד מסוג Puma+ אשר יעבדו כולן יחד תחת מעטפת תרמית צנועה של כ-4.5 וואט (שתוכל להגיע אף ל-2 וואט בלבד אם תרצה בכך היצרנית המשלבת את המוצר במכשיריה).

לפי כל מה שראינו עד עתה, שבבי ה-Mullins אמורים להציע ביצועים עדיפים באופן בלתי מבוטל על אלו של שבבי ה-Bay Trail, אם כי לא בטוח שזה יהיה מספיק – אחרי הכל, מעבדי ה-Mullins לא מיועדים להתחרות ב-Bay Trail אלא בדור הבא שלו, Cherry Trail, שאמור להתחיל להופיע במכשירים במהלך חצי השנה הקרובה ויציב את AMD פעם נוספת בפיגור טכנולוגי של שני דורות (14 ננומטר אל מול 28 ננומטר). האם בהשוואה כזאת המוצרים של יוכלו לשמר יתרון תחרותי? לא בטוח.

כך או כך, ב-Zotac הציגו מגוון רחב מאוד של מיקרו מחשבים חדשים, שונים ומשונים במסגרת תערוכת CES 2015 – וביניהם גם דגם זעיר מאוד העונה לשם PA330 וכולל שבב A4 Micro-6400T מרובע ליבות ממשפחת ה-Mullins, לצד זכרון RAM של 2GB או 4GB, נפח אחסון מובנה של 32GB או 64GB, קישוריות Wi-Fi בתקן 802.11ac, יציאות HDMI ו-Mini DisplayPort ועוד הפתעות. לא ממש מפלצת ביצועים, אך כן מוצר קומפקטי במיוחד שעשוי להוות אלטרנטיבה מעניינת למחשבי ה-NUC (שמרגישים ענקיים בהשוואה ל-PA330).

amdml2amdml1

המיקרו מחשב של Zotac. במידה ומעבד לא ממש עושה לכם את זה – יש גם דגם מקביל מבוסס אטום Bay Trail, שבא לוודא שכל הצרכנים באשר הם יהיו מבסוטים

זו לא הפעם הראשונה בה מעבד מבית AMD נוחת במיקרו מחשב, אך ללא ספק מדובר כאן במחשב הזעיר ביותר (ב-Zotac קוראים להם פיקו מחשבים) בו פגשנו במעבד AMD עד היום – זעיר כמעט כמו ה"מחשב על כונן USB" שמבוסס על מעבד Bay Trail אותו ראינו לא מזמן, כאשר כל זה קורה תודות למעטפת התרמית הנמוכה במיוחד של משפחת ה-Mullins.

מחשב ה-PA330 אמור להיות זמין לרכישה החל מחודש מרץ הקרוב, כאשר הנעלם הגדול ביותר שעדיין נותר לנו הוא המחיר המיועד שלו – ואיך מחיר זה יתמודד מול אלו של שבבי האטום למיניהם.

amdml5amdml3

מימדיו של ה-PA330 עומדים על 11.6×6.6×2 סנטימטרים בלבד – קומפקטי מספיק בשביל לקחת איתכם בכיס לכל מקום אליו תלכו

רוצים עוד חדשות וחידושים היישר מתערוכת הטכנולוגיה הגדולה ביותר בעולם? לחצו כאן

תגיות

תגובה אחת

  1. גם זה אחלה !
    וויה לתחרות.
    עכשיו, ם בהמשך תביו איזו השוואה ראש בראש , נניח
    לשימוש של HTPC , בכלל טוב.

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close