הכרומבוקים של המחר יזכו לטעימה משבב ה-Snapdragon 845 • HWzone
מחשביםמחשבים ניידים

הכרומבוקים של המחר יזכו לטעימה משבב ה-Snapdragon 845

מערכת ההפעלה של גוגל אמורה להצטרף לזו של מיקרוסופט ולאמץ את הדגל המבטיח של לשנת 2018

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


עם ההצגה של ניידים ראשונים שמבוססים על מערכת חלונות 10 מלאה וגם על שבבים בארכיטקטורת ARM מבית קוואלקום, מדגם ה-Snapdragon 835 העדכני אם לדייק, די ברור כי הצלחה סבירה של נסיונות ראשוניים אלו תוביל להגעתם של דגמים חדשים שיבוססו על יורשו הרשמי של השבב המדובר – ה-Snapdragon 845 העדכני והמסקרן. תיעוד מתוך קבצי מערכת ה-Chrome OS של מעיד על כך שגם היא עשויה להצטרך לחגיגה ולאמץ את אותו מוצר, במהלך שיעניק לצרכנים תחרות מוגברת מבורכת בעולם ה-.

Chrome OS היא מערכת ההפעלה המודרנית המקורית שהפגינה תאימות לארכיטקטורת המעבדים שעליהם היא פועלת, עם תמיכה הן במוצרי x86 ממגוון סוגים של אינטל והן במעבדי – אם כי עד כה בעיקר מבית החברות מהמזרח Rockchip ו-Mediatek, ללא שום מוצר שמבוסס על מוצריה הפופולריים והמפורסמים של קוואלקום האמריקאית, שלכאורה התנגדה לדרישות הקוד הפתוח השונות עבור קושחה ודרייברים שמאפיינים את מערכת הענן מבית .

צמד תיעודים שונים של אזכור ל- 845 ב- OS מסייעים להגדיל את הציפייה

התיעוד הנוכחי עשוי להעיד על כך שבענקית השבבים ובענקית הטכנולוגיה הצליחו למצוא שפה משותפת, כאשר התמיכה הזו תוכל לקדם מאוד את מגוון ויכולות הכרומבוקים המבוססים על ארכיטקטורת – עם תמיכה מובנית בתקשורת שמגיעה יחד עם ה-Snapdragon 845, טובים ויעילים משמעותית מהשבבים שקיבלנו עד כה, תמיכה בטכנולוגיות מודרניות כדוגמת סריקת פנים לצורכי אבטחה, יישומי מציאות מדומה ומציאות רבודה וכדומה. כל זאת במחיר שימשיך לעמוד, לכאורה, על כ-500 דולר או פחות – תודות להתבססות על נפחים צנועים של זכרון אחסון מקומי וזכרון דינאמי שהם חלק מהיתרונות המובהקים של מערכת ה- OS החופשית.

השבב הקטן הזה ינסה לכבוש שלוש מערכות הפעלה שונות במקביל, כך נראה

ראוי להזכיר כי מדובר כרגע בספקולציות וניחושים בלבד, ולא באישור רשמי כלשהו לכך שאכן נראה מוצרי Chrome OS עם שבבי 845 – אך אנחנו בוחרים להאמין שיש כאן רמז לעתיד המתקרב, ומקווים לקבל כמה שיותר פרטים נוספים בהקדם.


תגיות

תגובה אחת

  1. 500$ למחשב נייד זו לא "בשורה"
    הייתי מעדיף לקבל 835 והפחתה משמעותית במחיר

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close