מצלמת הרשת שלכם הושבתה אחרי העדכון של חלונות 10? יש פתרון

2 תגובות

עדכון השנה של 10, כך מסתבר, גרם לאלפי מצלמות להפסיק לפעול. עד שזה יתוקן רשמית, יש לנו טיפולי ביניים עבורכם

משתמשים רבים ממשיכים להתלונן על עדכון השנה של חלונות 10 שהגיע בתחילת החודש. העדכון אמנם משמעותי ואין ספק שהוא מיטיב עם מערכת ההפעלה, אך מצד שני גם הוביל לשורה של בעיות אותן חווים חלק מהמשתמשים. הפעם, משתמשים רבים מתלוננים ברשת על שגילו כי מצלמת הרשת שלהם לא עובדת אחרי העדכון.

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


ה-C920 של לוג'יטק, אחד הדגמים הפופולאריים שהושבתו (צילום: Logitech)
ה-C920 של לוג'יטק, אחד הדגמים הפופולאריים שהושבתו (צילום: Logitech)

לפי הבלוג Thurott, המצלמות שקורסות נשענות על תקני דחיסת הוידאו H.264 ו-MJPEG, ביניהן דגמים מוכרים של חברות כמו Logitech. מיקרוסופט בחרה לא לתמוך בהם, משום שהיא חששה מבעיות ביצועים שעלולות להתעורר בעקבות השינוי באופן שבו עובדות מצלמות במערכת ההפעלה. העדכון ביטל את הבלעדיות שיש לתוכנה אחת שמשתמשת במצלמה (למשל, סקייפ), והפך אותה לזמינה לכמה תוכנות ופונקציות של במקביל. התקן היחיד שנתמך רשמית, נכון לעתה, הוא YUY2.

יצירת ערך חדש, כמתואר מטה

אם הוידאו ממצלמת הרשת שלכם קופא או שאתם חווים קריסות בזמן שיחות וידאו לאחר העדכון, אל חשש. התיקון הרשמי של מיקרוסופט יגיע בספטמבר, אך עד אז, ניתן לשנות ערך במערכת הרישום של , ה-Registry, ולהחזיר את המצב לקדמותו. כמו תמיד, ההתעסקות ב-Registry מומלצת רק למשתמשים שיודעים מה הם עושים.

לחצו במקלדת על סמל ועל מקש R ביחד, והקישו "regedit". מצד שמאל, נווטו לתיקיות HKEY_LOCAL_MACHINE, משם ל-SOFTWARE ול-Microsoft. המשיכו לתיקייה Media Foundation ובחרו ב-Platform. לחצו על המקש הימני בתיקיית Platform, בחרו ב-"New" וב"ערך QWORD". כעת אמור להופיע ערך חדש בעל השם "New Value #1". שנו את שמו (באמצעות מקש F2) ל-"EnableFrameServerMode". הקליקו עליו פעמיים. תחת הכותרת "Value Data" הקישו 0.

כך זה צריך להיראות
כך זה צריך להיראות