גיימינג במחשבים ניידים מעולם לא היה זריז כל כך • HWzone
מחשביםמחשבים ניידיםמסכים

גיימינג במחשבים ניידים מעולם לא היה זריז כל כך

המחשב הנייד הראשון עם פאנל תצוגה מתקדם במיוחד של 300 הרץ מתקרב אל החנויות – וגורף שבחים בביקורת

כמה חודשים אחרי החשיפה הראשונית שלהם בתערוכת ה-IFA האירופאית, נראה כי מסכי גיימינג משוכללים במיוחד עבור מחשבים עם קצב רענון של 300 הרץ, כזה שעוד לא זמין אפילו בתחום הנייח, זמינים לשיווק מסחרי – במסגרת דגמי גיימינג יוקרתיים ויקרים כמובן.

באתר Notebookcheck פירסמו ביקורת מקיפה ראשונה עבור מחשב ה-Zephyrus S GX701GXR העדכני מבית אסוס, שיחד עם Predator Triton 500 מבית חברת היה שם כבר במעמד ההכרזה על הטכנולוגיה – וכעת מגיע לקצור את פירות ההשקעה, עבור קהל משתמשים שאיכשהו לא יכול להסתפק אפילו במסכים עם 240 הרץ אשר החלו לצוץ בשוק הניידים במהלך השנה שעברה.

לא מדובר בדגם חדש לגמרי – מדובר בתת-גרסה יוקרתית ויקרה מאוד לדגם קיים שהיה יקר בהחלט כבר קודם

ה-GX701GXR הוא מוצר שהפך זמין לרכישה בשוק כבר בתחילת שנת 2019 עם פאנלים מתקדמים בעלי קצב רענון של 144 הרץ ו-240 הרץ, מעבד Core i7-9750H משושה, כרטיס גראפי מדגם GeForce RTX 2080 Max-Q, זכרון DDR4 של 16GB או 32GB, כונן NVMe לאחסון בנפח של 512GB או 1,024GB, מקלדת עם הארה אחורית צבעונית ייעודית עבור כל מקש, צמד רמקולים סטריאופוניים בהספק 5 וואט כולל ועוד. כל המאפיינים האלה נמצאים בתוך מארז מתכתי בעל משקל של קצת פחות מ-2.7 קילוגרם ועובי של 18.7 מילימטרים בלבד אשר הופכים אותו לקומפקטי אפילו יותר מה- Blade Pro – וכעת קיימת אפשרות לקבל אותו גם עם פאנל IPS תומך ברזולוציית 1080p עם קצב רענון של עד 300 הרץ, זמן תגובה ממוצע של 3 מילישניות ואף כיול צבע אינדיווידואלי היישר מהמפעל.

הכיול של כל פאנל ופאנל לדיוק מירבי מזכה בנקודות בונוס משמעותיות – אך זה משהו שזמין גם בגרסאות עם קצב רענון של 240 הרץ ו-144 הרץ "בלבד" של הנייד, ראוי לציין

נייד הגיימינג האימתני של רחוק מלהיות חף מבעיות, אך זכה גם לשבחים שונים על המימדים המפתיעים לטובה ביחס לביצועים, וגם עם פאנל התצוגה המשוכלל שמציע זמני תגובה תחרותיים, יחס ניגודיות גבוה ודיוק צבעים טוב מהממוצע. ישנן טענות רבות כי בגיימינג תחרותי מקצועני קצב תצוגה גבוה ככל האפשר מעניק יתרון יחסי לשחקן, גם כאשר הוא לכאורה לא באמת מסוגל לעבד ולחוש בהבדלים הללו בצורה מודעת – ונראה כי זו הנישה עבור פאנלים בעלי קצב רענון קיצוני כמו זה שב-GX701GXR. האם זה מצדיק תג מחיר של 3,500 יורו (!), שככל הנראה יתורגם ליותר מ-15,000 שקלים כאשר שהדגם ינחת בישראל? מוזמנים לספר לנו מה אתם חושבים בתגובות.

הפאנלים ב-GX701GXR זמינים בקצבי רענון גבוהים ביותר או בקצבי רענון בינוניים עם תמיכה ב- – ועם תמיכה בטכנולוגיית ה-Optimus החסכונית בשילוב עם טכנולוגיית ה-G-Sync

תגיות

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close