גוגל פונה לכיוונים נוספים

אחרי שהצטרפה אל המרוץ לחלל באופן מפתיע, החליטה גוגל להיכנס גם לתחום הסלולר – בדומה לאפל. הודעה רשמית מגוגל צפויה להגיע כבר בשבועות הקרובים.
 
על פי דיווחים שונים ברשת, בכוונת גוגל להיכנס אל תחום הטלפונים הסלולרים כבר בשנת 2008 – ולהשיק מגוון רחב של שירותים ואפליקציות המיועדות לטלפונים ניידים. את הסכמי שיתוף הפעולה חתמה גוגל, בשלב הראשון, עם LG ו-HTC – שתי יצרניות של טלפונים ניידים מתקדמים. בעתיד הלא רחוק, צפויה גוגל לחתום על הסכמי שיתוף פעולה גם עם מפעילות סלולאריות מרחבי העולם – הסכמים שאולי מעידים על תוכניות לפתח דגם של טלפון נייד בעצמה, בדומה לאפל.
 
השירותים הראשונים אותם גוגל צפויה להוסיף לשירות הם YouTube, Google Maps, Gmail ואפשרויות מתקדמות לשימוש ברשתות חברתיות. כאמור, את כל השירותים האלה צפויה גוגל להוסיף למערכת ההפעלה, בשונה מהשירותים הסלולרים שהפעילה עד היום.
 
בנוסף לכניסה אל שוק הסלולרים, החליטה גוגל להתקדם צעד נוסף קדימה בתחום הרשתות החברתיות, ולפתח API (מערכת פיתוח) משלה. הייחוד במערכת הפיתוח של גוגל, שתקרא Open Social, אינו כרוך בפונקציות נוספות או באפשרויות נוספות – אלא דווקא בתמיכה של המערכת במגוון רחב של רשתות חברתיות, בניגוד למערכות פיתוח שהיו קיימות עד היום ותמכו ברשת חברתית אחת בלבד. בדומה לשאר ממשקי הפיתוח של הרשתות החברתיות, Open Social תתמוך בשפת HTML וב-Java Script, ותבוסס על מערכת פיתוח הגדג'טים של גוגל.
 
כצעד ראשון, מערכת הפיתוח תתמוך ברשת החברתית של גוגל Orkut וברשתות כדוגמת hi5, MySpace, LinkedIn ו-Oracle.