גוגל עושה סדר

גוגל תעשה לכם סדר בתיבת הדוא"ל בצורה אוטומטית.


בואו נודה בזה – רובנו לא באמת עושים סדר בתיבת המייל שלנו. אפילו גוגל מודה בזה. כל המכבתים מגיעים ישירות ל-Inbox ונשארים שם לעולמי עד. עם פונקצית החיפוש של גוגל בתוך הג'ימייל, בכל מקרה אפשר למצוא את ה"מייל" הספציפי שאנו מחפשים עבורו כמעט מייד – אז למה להתאמץ ולעשות סדר?


לקראת סוף השבוע הציגה גוגל פיצ'ר חדש לתיבת המייל שלה – Smart labels, או "תגיות חכמות". לג'ימייל אמנם כבר ישנן אפשרויות לתייג ולסדר את הדוא"ל בתוך תיקיות – אך עד כה הייתם צריכים לעשות את המיונים באופן ידני. פיצ'ר התגיות החכמות רוצה לעשות את העבודה השחורה שלכם בצורה אוטומטית.


התגיות לא כל-כך חכמות כפי שאתם חושבים. נכון לעכשיו, הן יכולות למיין את הדוא"ל שלכם לשלוש קטגוריות בלבד. התגית הראשונה נקראת Bulk והיא תכיל את דוא"ל שמגיע אליכם כחלק מרשימת תפוצה, כגון תוכן פירסומי (לא ספאם) או עידכונים. התגית השנייה היא Notifications שתכיל דוא"ל שנשלח אליכם ישירות והשלישית היא Forums שתכיל דוא"ל עם מספר נמענים (Group mail).

לא תמצאו כאן גיוון או אפשרויות להתאמה אישית כמו בתגיות שתוכלו ליצור בעצמכם, אבל לאלה מאיתנו שצברו כמה אלפי הודעות דאו"ל בתיבת ה-
Inbox במהלך השנים זו בהחלט יכולה להיות חלופה מהירה וקלה יותר לסידור התיבה.


הפיצ'ר החדש עדיין נמצא בשלב נסיוני, לכן נכון לעכשיו הוא אופציונלי. אם תרצו, תוכלו להפעילו בסימנית ה-Gmail labs במסך האפשרויות של תיבת הג'ימייל שלכם.