גדולים יותר וזריזים יותר: טושיבה משדרגת את כונני ה-SSD שלה • HWzone
מחשביםאחסון

גדולים יותר וזריזים יותר: טושיבה משדרגת את כונני ה-SSD שלה

שבבי ה-BiCS התלת מימדיים מאפשרים לטושיבה להציע לנו כונני זריזים בתצורת M.2 עם נפח של עד 2 טרה-בייט

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


זרוע ייצוב השבבים של חברת אולי נמצאת בעיצומו של מעבר לידיים חדשות, אך מעל פני השטח נראה כי אנו ממשיכים לקבל סימנים עיקשים לכך שהכל פועל כרגיל – כשהחברה היפנית משיקה כונני מעודכנים ומשופרים ממשפחת ה-XG5 שלה, שיקבלו את השם XG5-P.

הדגמים החדשים יכילו את אותו בקר מפיתוח עצמי של טושיבה ואותם זכרונות 3D במבנה בן 64 שכבות, אם כי שיפורים לקושחה, לתהליך הייצור ולמיצוי הפוטנציאל שבשילוב בין הבקר לזכרונות יאפשרו להם לספק תחרותיים יותר – עם נפחים של טרה-בייט אחד ו-2 טרה-בייט בתצורת M.2 חד-צדדית באורך המוכר של 80 מילימטרים, עם מטמון מהיר מובנה והבטחה ליעילות גבוהה מאוד בצריכת ההספק שתהפוך אותם לאפקטיביים מאוד לשילוב במערכות ניידות.

טכנולוגיית ה-BiCS של ממשיכה לזרוח, למרות כל הצרות שמסביב

צמד דגמי ה-XG5-P יהנו ממהירויות קריאה רציפות מירביות של עד 3 ג׳יגה-בייט בשנייה, לצד מהירויות כתיבה רציפות של 2.1 ג׳יגה-בייט בשנייה, תמיכה בהצפנת המידע שבכונן בתקן TCG Opal 2.0 בתתי-דגמים ספציפיים – וביצועים אקראיים עם קבצי 4 קילו-בייט קטנים של עד 320,000IOPS בקריאה ועד 265,000IOPS בכתיבה. לא הרבה כמו שמציעים כונני ה-NVMe המובילים מבית – אך גם לא רחוק משם.

דגמי ה-XG5 המקוריים היו רלוונטיים מאוד למערכות שמבוססות על וזקוקות לכל חסכון אנרגיה אפשרי – נקווה שגם דגמי ה-XG5-P לא יאכזבו בעניין זה

מחירים רשמיים של דגמי ה-XG5-P טרם ידועים, בעיקר משום שמדובר בכוננים המיועדים לשיווק עבור יצרניות ומרכיבות מחשבים שלמים במקום לצרכני הקצה הביתיים – אך אנחנו מקבלים באהבה כל תוספת לתחרות הקיימת בשוק היוקרתי הזה, בייחוד ברמת מודרנית ובלתי מתפשרת.

מחשבים ונייחים מורכבים עם נפחי של טרה-בייט ומעלה יהפכו לנגישים וזולים יותר בזכותו?

תגיות

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close