בקרוב: לא עוד לוחות אם מאינטל • HWzone
מחשביםלוחות אם

בקרוב: לא עוד לוחות אם מאינטל

אחרי יותר מ-20 שנה בעסק, מתכוונת להפסיק ליצר לוחות אם בעצמה
 
מאז שנת 1993, יצרה ערכות שבבים התואמות את המעבדים מתוצרתה בנוסף ללוחות אם המבוססים על אותן ערכות שבבים, מלבד למכור את ערכות השבבים האלו (שהולכות ומתמזגות לתוך המעבד בשנים האחרונות) ליצרני לוחות אם אחרים שבתורם מייצרים גם הם לוחות אם ומוכרים אותם, אפילו בהצלחה יתרה מזו של עצמה.
 
על כן, על פי מידע רשמי מאינטל, בחברה מתכוונים לצאת משוק זה בהדרגה לאחר השקת מעבדי ה-Haswell ולצאת ממנו לגמרי בעוד שלוש שנים. מהלך זה בה בתגובה לשני דברים: לרוב לא מצליחה להתחרות בחדשנות שמציגים יצרני לוחות אם מטאיוואן ובנוסף לכך, בהתאם לשינוי כיוון נרחב בחברה, מעוניינת להשקיע את המשאבים שיפונו מתעשיית לוחות האם שלה למחשבים אישיים שיגיעו בתצורות חדשות.
אחד מלוחות האם האחרונים של . חבל, הם היו יפים לקראת הסוף
אל דאגה. איש מחטיבת לוחות האם של לא יפוטר ואלו יעברו לחטיבות הניידות של החברה. לקוחות שקנו לוחות אם של יזכו לאחריות במידה ויתקלקלו, למרות שלוחות האם שתשיק במקביל למעבדי ה-Haswell יהיו כנראה האחרונים. דן שניידר, דובר שהפיץ את הבשורה, ביקש להדגיש כי לא מתכוונת לנטוש לחלוטין את פלחי השוק השולחניים וגם לא את חובבי הביצועים.
מנכ"ל היוצא בקרוב לפנסיה. המנכ"ל המחליף ימשיך עם הרוח החדשה
כפי שכבר ציינו, היציאה משוק לוחות האם היא נדבך נוסף בשינוי מגמה רחב היקף מצד . בחברה מודעים לעובדה שההמונים נוהרים ממחשבים שולחניים אל ניידים, טאבלטים וסמארטפונים ומתכוננת לכך גם בדמות ולוחות אם שיגיעו כחבילה אחת וגם בדמות החלפת הדגש מביצועים אבסולוטיים לביצועים יחסית ולהספק ולשמירה על חיי הסוללה.


תגיות
Back to top button
Close
Close