בקרוב בחנויות: GeForce GTX 1050 • HWzone
מחשביםכרטיסי מסך

בקרוב בחנויות: GeForce GTX 1050

ליבה חדשה ומחיר צנוע במיוחד מצפים לנו מעבר לפינה

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


שכלולי דור ה-Pascal של האטו, באופן יחסי, בשבועות האחרונים אחרי גל של השקות מרשימות שהגיעו בקצב של מכונת ירייה – אך הם לא עצרו לגמרי, אם להתבסס על פרטים חדשים שמגיעים אלינו ומציגים תמונת מצב טכנית ראשונה עבור ה- GTX 1050.

לפי תיעוד GPU-Z שהופץ דרך האתר benchlife.info הסיני, אשר כבר הוכיח את אמינות הדלפותיו מספר פעמים בעבר, במפתחת השבבים מתכננים להשיק את דגם ה- הזול ביותר שלהם עד היום במהלך החודש הבא – כאשר זה יהיה דומה מבחינה מספרית ל-GTX 950 של הדור הקודם עם 768 יחידות עיבוד CUDA, רוחב פס של 128 ביט עבור הזכרון הגראפי, 32 יחידות רסטריזציה (ROP) ומעטפת הספק שתהיה נמוכה מ-75 וואט ותאפשר לכרטיס להתבסס על אנרגיה מחריץ ה- באופן בלעדי, ללא צורך בחיבורי הספק חיצוניים.

המפרט הטכני שנחשף
המפרט הטכני שנחשף

עם זאת, ראוי לציין כי יהיה גם הבדל משמעותי מאוד בין ה-GTX 1050 החדש ל-GTX 950: ליבה גראפית חדשה וצנועה מסוג GP107, שכמו דומותיה מדור ה-Pascal תיוצר בתהליך חדש של 16 ננומטר ותחליף את ליבת ה-28 ננומטר הוותיקה מדור ה-, מה שללא ספק יאפשר לקבל יעילות טובה הרבה יותר ורמת טובה יותר בעבור רמת הספק נתונה, כך שנתונים כמו מספר יחידות CUDA עשויים לשקר ולא לגלות את התמונה המלאה.

בנוסף לשיפורי הארכיטקטורה המהותיים, ה- GTX 1050 יאופיין בתדרי עבודה גבוהים יותר עם מהירות בסיס של 1,316MHz ומהירות טורבו מירבית של 1,380MHz לליבה, ותדר אפקטיבי של 7GHz שיוענק לזכרון ה- שלו שישא נפח של 4GB, לפחות בדגמים מסויימים (ייתכנו גם דגמים בסיסיים וזולים יותר עם 2GB, להערכתנו).

אנחנו מחכים
אנחנו מחכים

החשיפה הרשמית של הדגם החדש הזה אמורה להגיע מתישהו בחודש הבא, כאמור, כאשר רמת הביצועיים עשוייה להיות דומה לזו של ה-GeForce GTX 960, ואילו תג המחיר הוא הנעלם המרכזי במשוואה – כשכל דבר בין 100 דולר ל-150 דולר עשוי להיות הגיוני, בתלות ברמת הביצועים והיכולות הסופית ובהחלטה של לשווק אותו עם גירסת Founder's Edition, או ללא עיצוב רפרנס אלא רק עם עיצובי צד ג' כפי שנפוץ בדגמים המוזלים. נמשיך לעקוב ולעדכן אתכם.

הדגם החדש יהיה בעל פוטנציאל להפוך את ה-Radeon RX 460 לבלתי רלוונטי?
הדגם החדש יהיה בעל פוטנציאל להפוך את ה- RX 460 לבלתי רלוונטי כמעט?


תגיות

2 תגובות

  1. גם ככה rx470 הפך את שני האחים שלו לכמעט לא רלוונטיים. יש לו יחס עלות\תועלת מעולה
    למעט תקציב ממש מוגבל שמאפשר רק 460

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close