בעיות ברשת ה-PSN העולמית של סוני • HWzone
מחשבים

בעיות ברשת ה-PSN העולמית של סוני

רשת ה-PSN הבינלאומית שהקימה על מנת לספק שירותים שונים לקונסולת ה-PS3 שלה קרסה לאחרונה ואכזבה לקוחות רבים ברחבי העולם

נראה כי תקופה לא נעימה עוברת על סוני, שכן לאחר דיווחים על פריצת קונסולת ה-PlayStation 3, החברה נתקלת בבעיות קשות גם עם רשת ה-PSN שלה, המשמשת כמקבילה של שירות ה-Live של מיקרוסופט, לשחקני ה-Playstation 3. לפי הדיווחים, בימים האחרונים נתקלו שחקני PS3 מכל העולם בהודעת שגיאה אשר מנעה מהם להתחבר לרשת ה-PSN של סוני. בנוסף לכך, התלוננו חלק מהשחקנים גם על איבוד הגדרות ומשחקים שמורים, כתוצאה מאי יכולתה של הקונסולה להתחבר לרשת. יש לציין כי בעלי קונסולת PS3 Slim (גרסה חדשה יותר של הקונסולה) דווקא לא סובלים מהבעיה – מה שעדיין משאיר את בעניינים.
 
רשת ה-PSN (ר"ת Playstation Network) היא שהקימה בשנת 2006, על מנת לאפשר ללקוחותיה להתחבר באמצעות קונסולת ה-PS3 לרשת האינטרנט – מה שמקנה להם גישה לחנויות מקוונות, הורדות וכמובן גם אפשרות לשחק ברשת עם שחקנים נוספים מרחבי העולם. לרשת רשומים כיום למעלה מ-40 מיליון משתמשים מרחבי העולם, וכאשר מתרחשת תקלה כגון קריסת השירות כולו, הרי שהדבר מסב נזק רב לתדמיתה של החברה.
"אנו מודעים לעובדה שרוב המשתמשים לא מצליחים להתחבר לשירות ה-PSN, ועושים מאמצים רבים על מנת לטפל בבעיה במהירות האפשרית" נכתב בבלוג של סוני. הגורם לקריסת הרשת עדיין לא ידוע, אך חלק מההשערות המתרוצצות ברחבי האינטרנט מעלות את האפשרות שמדובר בתקלה הקשורה לעדכון התאריך: כלומר, המעבר מהתאריך 28 לפברואר לתאריך 1 במרץ לא התבצע כראוי, מה שגרם לנפילת הרשת.
 
נראה כי גם אם תצליח סוני לתקן את הבעיה בהקדם, הדבר יגרום לה נזק תדמיתי רב. נזק זה, בנוסף לידיעות על הקדמתו של פרויקט ה"נטאל" של מיקרוסופט שצפוי לשדרג משמעותית את שירות ה-Live שלה, עלול לפגוע במידה רבה באחוזי שליטתה של סוני בשוק הקונסולות. עם זאת, הדבר ככל הנראה לא יפריע לסוני להמשיך בפיתוח הקונסולה שלה שכן היא כבר מתכננת מספר חידושים טכנולוגיים בתחום כגון בקר תנועה לקונסולת ה-PS3 ושלט אוניברסלי לקונסולות.
 
 
 
 
 


תגיות

3 תגובות

  1. טעות טעות טעות
    תעשו קצת מחקר לפני שאתם כותבים ומעלים כתבה לאתר גדול כזה, נכון שזה אתר חומרה אבל בכל זאת.
    בקיצור, לא מדובר ברשת הPSN שבעייתית, השעון הפנימי המצוי בכל הגרסאות שלפני הSLIM (ה"שמנות") השתבש (כנראה במעבר מה28/2 ל1/3) וחזר ל31/12/1999 מה שלא מאפשר לשחקנים להכנס למשחקים, לסנכרן טרופיז, להתחבר לרשת הPSN ועוד. זה כמו להחזיר בביוס במחשב את השעון 10-20 שנים אחורה ואז לנסות לעשות דברים כמו Windows Update או להתחבר למסנג'ר, זה פשוט לא יעבוד.
    במקרה של הPS3 אין גישה לביוס ושינוי השעון הפנימי במערכת זה לא תהליך פשוט, אפשר להכנס להגדרות ולשנות ידנית אבל זה לא יעזור, בנתיים אנשים מרחבי הרשת פתחו את הPS3 הוציאו את הסוללה מה שגרם לאיפוס השעון ואחרי שהמערכת עלתה הכל חזר לעבוד כאילו לא קרה, אבל כמובן שזה גומר את האחריות ולא כל אחד יכול לעשות את זה.

  2. קודם טויוטה ועכשיו זה
    לא הולך ליפנים בזמן האחרון, הא?

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close