בסיבוב הבא של כרטיסי המסך: שבבי ה-GDDR6 של מיקרון בדרך לייצור המוני • HWzone
מחשביםכרטיסי מסך

בסיבוב הבא של כרטיסי המסך: שבבי ה-GDDR6 של מיקרון בדרך לייצור המוני

התקן שינסה לגנוב את כתר הביצועים מה- כמעט מוכן לתפוס את הבמה המרכזית

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


השנה הקרובה תהיה כמעט בוודאות זו שתשמש כבמה להגעתם של ראשונים עם שבבי מדור חדש, ומי שמקווה להיות הראשונה שתאפשר את זה היא מיקרון, אשר הכריזה כי השלימה את תהליך הפיתוח והחלה בייצור דוגמאות לזוג סוגי שבבים שעומדים בתקן המתקדם של ארגון ה-JEDEC – עם מטרה ברורה להתחיל בייצור המוני (שיעניק לנו את כרטיסי המסך הנכספים) במהלך המחצית הראשונה של 2018.

שבבי ה-GDDR6 הראשונים של היצרנית האמריקאית עתידים להיות זמינים בנפחים זהים לאלו שקיימים כבר היום בשבבי ה-GDDR5 וה-GDDR5X (אף כי תקן ה-GDDR6 מכוון לתמוך גם בנפחים גדולים במיוחד של עד 4 ג'יגה-בייט לכל שבב) ובצריכת הספק דומה, אך בקצבי עבודה מוגדלים של 12 ג'יגה-ביט בשנייה ו-14 ג'יגה-ביט בשנייה, בהשוואה לקצב מירבי של 11 ג'יגה-ביט בשנייה שראינו עד היום בשבבי GDDR5X אצל , ולעומת קצבים ש עד 9 ג'יגה-ביט בשנייה בזכרונות .

הדור הבא, שלא יגרור עלות וסיבוכיות מוגבלת כמו ה-HBM

בפועל, המשמעות היא שנוכל לראות כרטיסים גראפיים מצויידים בזכרונות GDDR6 "פשוטים" אשר יתקרבו לרוחבי הפס המאסיביים שמתאפשרים בכרטיסים מובילים עם HBM2 המשולבים במארז ליבות העיבוד עצמן. כרטיס עם בקר בממשק 256 ביט שיצוייד בזכרונות 14 ג'יגה-ביט בשנייה יוכל להעניק רוחב פס אפקטיבי של כ-450 ג'יגה-בייט בשנייה, כרטיסים עם ממשקי ברוחב 384 ביט יוכלו להגיע לרוחב פס של 670 ג'יגה-בייט בשנייה, ואילו כרטיסים מהקצה העליון שיצויידו בממשק 512 ביט יוכלו להגיע למרחק נגיעה מרף של 900 ג'יגה-בייט בשנייה. מרשים ביותר – וחשוב בכדי להבטיח שדור חדש של ליבות לא יתקל בצווארי בקבוק בלתי צפויים בפעולתו.

השלב הבא יהיה שבבים מהירים אפילו יותר, בקצב של 16 ג׳יגה-ביט בשנייה לכל ביט בממשק הזכרון ואף יותר מכך

למיקרון צפוי אתגר מצד יצרניות כדוגמת SK Hynix וסמסונג (שאף הכריזה כבר על הכנות לייצור של שבבי בקצב עבודה של 16 ג'יגה-ביט בשנייה), וכל זה בהחלט מעודד אותנו וגורם לנו להאמין כי גם שנת 2018 תוכל להיחשב כמועילה, ואולי אפילו מהפכנית, לתחום ה-GPU הפורח.

הפופולריות של התקן החדש צפויה לצמוח במהירות גבוהה במיוחד


תגיות

תגובה אחת

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close